[GALERIA, WIDEO] In Memoriam XX Festiwal Grzegorza Ciechowskiego 28-29. 08.2021 w Tczewie Tłumy fanów Republiki, wspaniała atmosfera i wiele pozytywnych emocji!

  • 30.08.2021, 12:30
  • Wawrzyniec Mocny
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Wiele doznań muzycznych, niezapomniany klimat i mnóstwo pozytywnych emocji – taki był tegoroczny „In Memoriam XX Festiwal Grzegorza Ciechowskiego w Tczewie, który odbył się 28 – 29 sierpnia 2021. I -m-ce nagroda Prezydenta Miasta Tczewa Mirosława Pobłockiego – 5 tys. zł – trafiła do zespołu „Kwiaty”. Grand Prix Festiwalu – Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka – 8 tys. zł przypadło ZESPOŁOWI „Konkubent”.

I nagrodą – Fanklubu Republika Marzeń – uhonorowano zespół „Butelki zwrotne”, który wygrał występ podczas przyszłorocznego dnia Białej flagi w Toruniu płatny do 1000 zł i umieszczenie nagrania na składance – Dzień Białej Flagi 2022. II nagroda 2 tys. zł – Nagroda Porozumienia na Plus – także przypadła zespołowi „Butelki zwrotne”, 2 tys. zł. - nagroda Starosty Tczewskiego trafił do grupy „Główny Zawór Jazzu”.

 

Józef Golicki, główny organizator festiwalu podczas przemowy końcowej przypomniał, że organizacja tego wydarzenia oznaczała mnóstwo pracy organizacyjnej, bardzo wiele rozmów i spory wysiłek przede wszystkim dla artystów. W odpowiedzi z publiczności posypały się głośne brawa. Podziękował Fanklubowi „Republiki” za pomoc w pracy nad festiwalem oraz dziękował za wspaniały klimat, który wytworzył się dzięki nim wśród publiczności. Posypały się też podziękowania dla mediów lokalnych i licznych sponsorów.

 

Przed smakiem festiwalu była popołudniowa „Śladami Grzegorza Ciechowskiego” wystartowała przy lokomotywie w barwach flagowych Republiki. Tam uczestnik otrzymał kartę i pierwsze z czterech zadań. Trzeba było wykazać się nie tylko wiedzą biograficzną o Grzegorzu Ciechowskim i „Republice”, ale także znać topografię Tczewa. Przydawało się też poczucie humoru i aparat fotograficzny. Finał gry miał miejsce W Fabryce Sztuk przy ul. 30-go Stycznia.

 

Po więcej materiału zapraszamy do kolejnego numeru Gazety Tczewskiej, który ukaże się już w środę. Przypominamy, że utwory zespołów konkursowych możemy odsłuchać na naszej stronie:

 

https://www.tczewska.pl/wiadomosci/20770,zapraszamy-na-in-memoriam-xx-festiwal-grzegorza-ciechowskiego-28-29082021-mp3-mlodych-artystow-do-odsluchania

 

(red.)

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe