IV edycja Forum Wizja Rozwoju za nami

  • 30.08.2021, 15:03
  • Źródło: PUW Gdańsk; KPRM
IV edycja Forum Wizja Rozwoju za nami KPRM

Podziel się:

Oceń:

Pod patronatem Premiera RP Mateusza Morawieckiego, i z jego udziałem, w Gdyni zakończyła się czwarta edycja Forum Wizja Rozwoju. W Forum uczestniczył Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich i przedstawiciele wielu samorządów oraz przedsiębiorstw.

- Dziś mamy szansę wybić się na tę niepodległość gospodarczą, którą coraz mocniej osiągamy. Mamy szansę być wśród najlepszych. Niech nowe myśli wypracowane podczas tego forum wzmocnią potencjał gospodarki polskiej dla dobra społeczeństwa i ojczyzny. Azymut w kierunku przyszłości niech wiąże się z wypracowaniem śmiałych i odważnych wizji. Jestem przekonany, że tu zostaną zasiane ziarna wizji rozwoju przyszłości, uwzględniając wielkie wyzwania i szanse – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Zaznaczył także, że u źródeł bezpieczeństwa musi być mocna gospodarka. - Tak jest w szczególności dzisiaj. Musimy zachować ogromną czujność, odporność i wzmacniać naszą gospodarkę. Pokazujemy, jak ważna jest rola państwa dla odbudowy sprawności i sprawczości gospodarki.. (..) Koncentrujemy się na człowieku, rodzinie, pracownikach i właśnie ten szybszy przyrost wynagrodzeń interesuje mnie, jako podstawowy współczynnik Polskiego Ładu  i rozwoju gospodarczego. Wkroczyliśmy w epokę, od której mogą zależeć kolejne dekady – podkreślił, dodając, iż wzrost wynagrodzeń Polaków jest najważniejszy. Z owoców wzrostu gospodarczego muszą korzystać wszyscy Polacy. Wtedy poczucie współodpowiedzialności za państwo będzie powszechne, a idea solidarności będzie wyznacznikiem naszej polityki gospodarczej.

Forum, które odbyło się w czwartek i piątek (26-27.08) w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni,  to nie tylko wymiana doświadczeń biznesowych ale również poszukiwanie wspólnych projektów gospodarczych. Uczestnicy dyskutowali o najważniejszych wyzwaniach stojących przed polską gospodarką -  związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem, energetyką, MEW, gospodarką morską, troską o lokalną tożsamość i rozwój społeczności lokalnych.  W tym roku, FWR towarzyszyło organizowane wspólnie z Bankiem Gospodarstwa Krajowego : Kongres 3W – WODA, WODÓR, WĘGIEL, a także Forum Kół Gospodyń Wiejskich, Kongres Srebrnej Gospodarki oraz Hackathon.

Źródło: PUW Gdańsk; KPRM

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe