[GALERIA ZDJĘĆ] Premiera spektaklu inspirowanego Dekameronem Boccaccia w Kwidzynie. To efekt współpracy młodzieży z trzech krajów

  • 01.09.2021, 10:19
  • Wawrzyniec Mocny
[GALERIA ZDJĘĆ] Premiera spektaklu inspirowanego Dekameronem Boccaccia…

Podziel się:

Oceń:

Pomimo ... i włączając do przedstawienia wątki z C19, udało się ponownie i to już po raz 11-sty zrealizować spektakl tworzony w ramach międzynarodowego, taneczno–teatralnego projektu pn. „Time Warp I i II”, jak zwykle organizowany w Bildungsstätte Bredbeck (powiat Osterholz [D]), a następnie prezentowany kwidzyńskiej publiczności. Tym razem mieliśmy okazję zobaczyć efekt wspólnych działań młodzieży z Polski, Niemiec i Ukrainy inspirowany fragmentami Dekamerona Giovanniego Boccaccia.

Spektakl odbył się 28 sierpnia 2021 r. w auli I-go LO w Kwidzynie.

To także efekt współpracy powiatu kwidzyńskiego i powiatu Osterholz. W 2018 r. po raz pierwszy grupa prezentowała się przed polską widownią ze sztuką „Opętani”.

Jak co roku aktorzy i kreatywny zespół realizatorski zaserwowali nieoczywistą historię, z dopracowaną choreografią, autorską scenografią i muzyką na żywo.

Tym razem – „Dekameron” stanowił bazę parafrazy włoskiego dzieła z naciskiem na własną interpretację aktorów. Ważnym motywem stała się zaraza jaka wybuchła we Florencji w 1348 r., ogarniająca cały kraj i w jaki sposób młodzi ludzie mogą sobie radzić z analogicznymi sytuacjami w kontekście dzisiejszej pandemii.

Wsparciem jest miłość, od wieków uznawana za największą wartość w życiu człowieka. To ogromna siła władająca ludźmi, pozwalająca na szczęśliwe zakończenia wielu zagmatwanych historii.

 

Praca nad sztuką trwała ośrodku szkoleniowym Bildungsstätte Bredbeck.

Przez dziewięć dni grupa teatralna od podstaw stworzyła pełnowymiarowy, bo aż 70-minutowy, spektakl w który zaangażowanych było 27 osób – 14 osób z Polski, 6 z Ukrainy i 7 z Niemiec.

 

Spektakl reżyserował Kian Pourian - koordynator z ośrodka Bredbeck,

Choreografia - Karolina Rentflejsz

Kostiumy - Nadja Podolak

Muzyka - Alex Slyusarenko, Mark Christian Barz, Alina Hinrichs

Scenografia - Björn Herrmann

Projekt został sfinansowany dzięki akcji Polsko–Niemieckiej Współpracy Młodzieży, placówce Bredbeck, IGS (szkoła integracyjna) wraz ze Starostwem Powiatowym w Kwidzynie.

 

 

(red.)

 

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe