Koniec wakacji - czas do szkoły! Podajemy ile uczniów rozpocznie naukę po wakacyjnej przerwie

  • 01.09.2021, 12:01
  • Wawrzyniec Mocny
Koniec wakacji - czas do szkoły! Podajemy ile uczniów rozpocznie naukę… pixabay

Podziel się:

Oceń:

1 września, tradycyjnie dzieci i młodzież w całej Polsce, w tym z Tczewa i powiatu tczewskiego, spotykają się w szkołach po raz pierwszy od końca wakacji. Rozpoczyna się kolejny rok nauki. W tym roku w Tczewie edukację rozpocznie 5417 dzieci, a w szkołach powiatu tczewskiego - 4426 uczniów.

Jak podaje Urząd Miejskie w Tczewie, 1 września br. naukę w 9 samorządowych szkołach podstawowych w Tczewie rozpocznie 5417 uczniów. Będą się uczyć w 260 oddziałach, w tym:

269 uczniów w 13 oddziałach przedszkolnych (tzw. zerówkach).

 

Liczba uczniów w poszczególnych placówkach:

- SP 1 – 300

- SSP2 – 774

- SP 4 – 424

- SP 5 – 527

- SP 7 – 353

- SP 8 – 358

- SP 10 – 700

- SP 11 – 783

- SP 12 – 1198.

 

Według aktualnych informacji rządowych, nauka odbywać się będzie w trybie stacjonarnym.

 

Także szkoły powiatu tczewskiego rozpoczęły nauczanie. Dla szkół, dla których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Tczewie naukę rozpocznie 4426 uczniów. W tym:

 

Szkół ponadpodstawowych - 3883

Szkół specjalnych – 444

 

W samym Tczewie naukę rozpocznie 3598 uczniów i słuchaczy szkół będących jednostkami powiatu.

 

 

Przypominamy także o Karcie Mieszkańca Tczewa – warto ją mieć przed rozpoczęciem roku szkolnego, bo z pewnością m.in. zmniejszy ona koszty poruszania się po mieście.

Karta Mieszkańca Tczewa cieszy się coraz większą popularnością. Do punktów obsługi przy ul. Pomorskiej i Konarskiego wpływa codziennie po kilkadziesiąt wniosków. Karty odebrało już ok. 2,5 tys. mieszkańców, wśród nich także obcokrajowcy, którzy w Tczewie mieszkają i tutaj rozliczają podatek dochodowy.

W związku ze zbliżającym się rokiem szkolnym, a potem akademickim, apelujemy do uczniów szkół oraz studentów o wyrabianie Kart Mieszkańca Tczewa, które zapewnią im możliwość korzystania z niższych opłat za przejazd autobusami komunikacji miejskiej, zwłaszcza że obecna Karta Miejska będzie stopniowa zastępowana przez Kartę Mieszkańca Tczewa.

Aby uniknąć kolejek warto złożyć wniosek przez Internet – wszelkie informacje znajdują się na stronie www.karta.tczew.pl

Zgodnie z rozporządzeniem władz oświatowych zajęcia odbywać się będą normalnie, z zachowaniem środków ostrożności.

Wszystkie szkoły miejskie są wyposażone w środki do dezynfekcji oraz w termometry.  Zalecane jest częste mycie rąk. W niektórych szkołach, dla części klas rozpoczęcie zajęć zostanie przesunięte (np. będą rozpoczynać lekcje godzinę lub dwie później).  

W każdej podstawówce wygospodarowano miejsce na tzw. izolatkę, gdzie w razie potrzeby umieszczony zostanie uczeń z objawami przeziębienia lub choroby (do czasu odebrania go przez rodziców lub opiekunów).  Za organizację zajęć i przestrzeganie reżimu sanitarnego w placówkach odpowiadają dyrektorzy szkół.


W przypadku pojawienia się zachorowań w placówce – o ewentualnej zmianie metody nauczania  na mieszaną lub zdalną, decyduje dyrektor szkoły w porozumieniu z organem prowadzącym i w oparciu o opinię sanepidu.

Wytyczne MEN, MZ i GIS dot. funkcjonowania placówek oświatowych: 

https://psse.tczew.pl/2020/08/05/bezpieczny-powrot-do-szkol-wytyczne-men-mz-i-gis-dla-publicznych-i-niepublicznych-szkol-i-placowek-od-1-wrzesnia-2020-r/

(tomm)

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe