ROWEROWO. BIKEowa niedziela w Gdańsku

  • 04.09.2021, 11:10
  • Źródło: Urząd Miejski w Gdańsku
ROWEROWO. BIKEowa niedziela w Gdańsku

Podziel się:

Oceń:

Nadjeżdża najbardziej BIKEowa impreza tego sezonu. W niedzielę, 5 września o godz. 12.00, na Placu Dyrekcji przy Stoczni Cesarskiej, zjadą się fani dwóch kółek by w radosnej atmosferze spotkać się na ROWERMANII.

Wydarzenie jest nowym, dynamicznym projektem stworzonym z myślą o pasjonatach szeroko rozumianego rowerowego stylu życia. W ramach ROWERMANII zaplanowano mnóstwo atrakcji dla rowerzystów od 1 do 101 lat.  Zarówno początkujący jak i zaawansowani cykliści znajdą tutaj coś dla siebie.

Program imprezy

Spotkanie Moja Pasja z gościem specjalnym Czesławem Langiem, który opowie o motywacji, dążeniu do celu i spełnianiu marzeń. Odwiedzający będą mieli możliwość zakupu książki Zawodowiec z dedykacją autora.

Rowerowe starcie pokoleń podczas, którego publiczność przekona się, jak mocno zmieniło się kolarstwo na przestrzeni pół wieku. W wehikule czasu znajdą się: Jarosław Marycz  (V-ice Mistrz Europy i 7-krotny Mistrz Polski, uczestnik Giro d’Italia i Vuelta a Espana) i Jarosław Kowalczyk (zwycięzca wyścigu dookoła Serbii, uczestnik Mistrzostw Świata UCI we Florencji), którzy staną naprzeciw Tadeusza Wojtasa (V-ice Mistrza Polski z 1980, piątego zawodnika Igrzysk Olimpijskich w Moskiwe) i Gerarda Patoka (82-u letniego zawodnika, który swoją karierę zaczynał w 1956 roku, uczestnika niezliczonych wyścigów, który startuje do dzisiaj!)

Wyścig Dog-BIKE vs E-BIKE gdzie Igor Tracz (wielokrotny Mistrz Świata w wyścigach psich zaprzęgów i bikejoringu) z Gemmą - psem rasy greyster zmierzą się z Pawłem Tyburskim (polskim czołowym zawodnikiem Enduro i Downhill), który wystartuje  na elektrycznym rowerze Cannandale Montera Neo.

Wystawcy ROWERMANII zaprezentują najnowszy sprzęt z możliwością testowania i zakupu w bardzo atrakcyjnych cenach. Goście, którzy przyjadą na swoich rowerach będą mogli skorzystać z bezpłatnego serwisu i punktu pielęgnacji rowerów obsługiwanych przez najlepszych trójmiejskich fachowców.

W ramach projektu GreenSAM - Green Silver Age Mobility - Zielona Mobilność w Srebrnym Wieku, partner wydarzenia - Miasto Gdańsk zaprezentuje i udostępni do testowania trójkołowe rowery elektryczne dla seniorów. Promowana będzie także kolejnej edycji gry Kręć kilometry dla Gdańska.

Ponadto w ramach imprezy odbędą się wykłady i darmowe konsultacje ze specjalistami z zakresu fizjoterapii, dietetyki sportowej i bikefittingu.

Powstanie również miasteczko ruchu drogowego, specjalna strefa dla dzieci i szkółka pierwszej pomocy, gdzie najmłodsi goście wraz ze swoimi opiekunami w przyjaznej atmosferze zdobędą praktyczną i niezbędna wiedzę.

Atrakcyjną formułę wzbogacą, spektakularne pokazy trialu rowerowego grupy Fying Bikes, wystawa zabytkowych rowerów  oraz konkursy z fantastycznymi nagrodami.

A to wszystko przy doskonałej muzyce grupy Surf Rock in Poland.

 
Źródło: Urząd Miejski w Gdańsku

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe