Trzy warianty obwodnicy Słupska i Kobylnicy w ciągu DK21. GDDKiA czeka na opinie osób, których inwestycja bezpośrednio dotyczy

  • 06.09.2021, 19:00
  • Źródło: GDDKiA Odział Gdańsk
Trzy warianty obwodnicy Słupska i Kobylnicy w ciągu DK21. GDDKiA czeka…

Podziel się:

Oceń:

W czerwcu br. odbyły się spotkania informacyjne z mieszkańcami w sprawie przebiegu obwodnicy Słupska i Kobylnicy w ciągu DK21. Na podstawie przeprowadzonych rozmów i otrzymanych opinii wypracowane zostały trzy warianty przebiegu obwodnicy.

Wszystkie osoby zainteresowane tą inwestycją zapraszamy na dodatkowe spotkania. Czekamy też na dalsze opinie. Obwodnica Słupska i Kobylnicy powstaje w ramach Programu budowy 100 obwodnic.

Po dotychczasowych spotkaniach informacyjnych dotyczących wariantów przebiegu obwodnicy Słupska i Kobylnicy w ciągu DK21 zebraliśmy ponad tysiąc opinii od osób fizycznych, firm i samorządów. Wszystkie te opinie zostały dokładnie przeanalizowane przez inwestora i projektantów.

W wyniku otrzymanych opinii zostały dokonane korekty dotychczasowych rozwiązań i w efekcie wypracowano trzy warianty lokalizacji obwodnicy. Uwzględniają one liczne postulaty mieszkańców, przede wszystkim co do odsunięcia się od istniejącej zabudowy wielu miejscowości oraz ograniczenia przejść przez tereny przeznaczone pod przyszłą zabudowę mieszkaniową.

W związku z tymi wariantami organizujemy dodatkowe spotkania z mieszkańcami:

  • 6 września (poniedziałek) o godz. 17:00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Siemianicach przy ul. Słupska 42,
  • 7 września (wtorek) o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej im. W. Witosa w Bierkowie przy ul. Grodzka 89.

Zapraszamy do opiniowania przedstawionych rozwiązań projektowych poprzez wypełnienie formularza znajdującego się na stronie internetowej projektu i przesłanie do Oddziału w Gdańsku GDDKiA. Czekamy na opinie osób, których inwestycja bezpośrednio dotyczy, tj. zamieszkujących lub posiadających tytuł prawny do nieruchomości na terenie następujących miejscowości: Bolesławice, Reblinko, Bierkowo, Bierkowo Osiedle, Strzelino, Strzelinko, Włynkówko, Włynkowo, Korzec, Bydlino, Swochowo, Siemianice, Bukówka, Żydzino, Jezierzyce, Jezierzyce Osiedle, Grąsino, Redzikowo, Redzikowo Osiedle, Wielogłowy oraz w zachodniej części miasta Słupska (obszar od istniejącej drogi krajowej nr 21 do zachodniej granicy miasta).

Obwodnica Słupska i Kobylnicy - formularz opinii - do pobrania

 

Źródło: GDDKiA Odział Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe