W sobotę i niedzielę XXVI Jesienne Targi Ogrodnicze w Starym Polu

  • 10.09.2021, 08:44
  • Źródło: PODR
W sobotę i niedzielę XXVI Jesienne Targi Ogrodnicze w Starym Polu

Podziel się:

Oceń:

Jesienne Targi Ogrodnicze są imprezą promocyjno-doradczą dla rolnictwa, ogrodnictwa i obszarów wiejskich regionu Żuław i Powiśla.

Targi są wydarzeniem cyklicznym, które na stałe zapisało się w kalendarzu imprez plenerowych odbywających się na naszym terenie. W bieżącym roku organizowane są już po raz dwudziesty szósty.

W czasie Targów zaprezentują się firmy z całego kraju oferujące m.in.: materiał szkółkarski – owocowy i ozdobny, kwiaty, krzewy, rośliny cebulowe oraz nasiona. Nie zabraknie stoisk z architekturą ogrodową, narzędziami i sprzętem do produkcji ogrodniczej, a także z wyposażeniem i aranżacją ogrodów. Na Targach gościć będziemy również producentów i dystrybutorów z zajmujących się ekologią i ochroną środowiska, odnawialnymi źródłami energii, systemami grzewczymi i pszczelarstwem. Obecne będą też firmy budowlane, motoryzacyjne, a także oferujące nawozy i środki ochrony roślin, obsługujące rolnictwo, w tym doradztwo rolnicze, ubezpieczeniowe, kredytowe i inne. W związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju ograniczeń związanych z trudną sytuacją epidemiologiczną nie mogły być zorganizowane wiosenne edycje imprez targowych. Dlatego do udziału w Jesiennych Targach Ogrodniczych zaproszeni są również dystrybutorów maszyn rolniczych i firmy reprezentujące sektor środków do produkcji w rolnictwie

Tegorocznym targom, towarzyszyć będą VI Ogólnopolski Młodzieżowy Czempionat Koni Sztumskich – Wystawa Specjalistyczna oraz kolejna edycja Święta Mleka (sobota), które zapewnią nam wiele wrażeń artystycznych i kulinarnych.

Jak co roku na targach odbędzie się wystawa rzemiosła artystycznego oraz produktów regionalnych i tradycyjnych. Imprezę wzbogaci jakże lubiana, zwłaszcza przez najmłodszych, wystawa królików, gołębi i drobiu ozdobnego. Targi to również blok handlowy, w którym znaleźć można prawie wszystko, a także gastronomia i „wesołe miasteczko”.

Organizatorzy mają nadzieję, że bogata oferta targowa spełni oczekiwania zwiedzających, umożliwi miłe spędzenie czasu w Starym Polu i zachęci do zakupów.

Na targową imprezę organizatorzy serdecznie zapraszają wystawców z kraju i z zagranicy, a gości i mieszkańców zarówno terenów wiejskich, jak i okolicznych miast do odwiedzenia targów.

Źródło: PODR

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe