Zatrzymany 33-latek włamał się do auta. Ukradł kartę i płacił nią w sklepach!

  • 10.09.2021, 15:34
  • Wawrzyniec Mocny
Zatrzymany 33-latek włamał się do auta. Ukradł kartę i płacił nią w sklepach! KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwa dotyczące kradzieży z włamaniem. Zajmujący się tą sprawą mundurowi ustalili, że sprawca najpierw włamał się do samochodu, skąd ukradł saszetkę wraz z zawartością dokumentów oraz karty płatniczej, a następnie płacił nią za zakupy.

9 września śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie łącznie 8 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Teraz losem mężczyzny zajmie się sąd. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

5 września br. tczewscy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do samochodu osobowego, do którego doszło w miejscowości Rokitki. Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawca po wybiciu szyby w samochodzie, ukradł saszetkę wraz z dokumentami, pieniędzmi oraz kartą płatniczą. Dodatkowo okazało się, że sprawca po kradzieży karty, bezprawnie zaczął z niej korzystać i płacić za zakupy. Jak ustalili policjanci, w dzień kradzieży sprawca posłużył się siedmiokrotnie kartą i zapłacił nią za zakupy w sklepach na terenie gminy Tczewa. W wyniku przestępczej działalności powstały straty na kwotę prawie 1100 zł.

 

Kryminalni zajmujący się sprawą ustalili, że związek z tym przestępstwem, ma 33-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego. Funkcjonariusze 8 września ustalili, że na terenie jednej z miejscowości w gminie Tczew przebywa poszukiwany w tej sprawie mężczyzna. Mundurowi tam go zatrzymali, a następnie doprowadzili do miejscowej komendy.

 

Zebrane przez śledczych dowody pozwoliły przedstawić mężczyźnie łącznie 8 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

 

Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Opr. (tomm)/KPP Tczew

 

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe