Śmiertelny wypadek w gminie Cewice. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują o ostrożność na drogach

  • 23.09.2021, 11:13
  • Wawrzyniec Mocny
Śmiertelny wypadek w gminie Cewice. Policjanci wyjaśniają okoliczności… KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

POW. LĘBORSKI. Lęborscy policjanci przez kilka godzin pracowali na miejscu wypadku, w którym śmierć poniósł 42-letni mężczyzna. Do zdarzenia doszło na gminnej drodze pomiędzy Oskowem i Rokitkami, gdzie peugeot boxer wjechał w drzewo i dachował. Z ustaleń mundurowych wynika, że w pojeździe znajdowały się jeszcze inne osoby, które uciekły z miejsca wypadku. Funkcjonariusze zatrzymali do sprawy czterech mężczyzn i obecnie ustalają, jaki udział mieli w tym zdarzeniu.

Bądźmy ostrożni na drogach i miejmy świadomość, że to w głównej mierze od nas, kierowców, zależy bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

21 września (wtorek) ok. godz. 18.00 na gminnej drodze pomiędzy Oskowem i Rokitkami doszło do śmiertelnego wypadku. Peugeot boxer z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn, zjechał z drogi do rowu, dachował a następnie uderzył w drzewo.

Niestety śmierć na miejscu poniósł znajdujący się w tym aucie 42-letni mężczyzna z województwa śląskiego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że peugeotem poruszały się jeszcze inne osoby, które uciekły z miejsca zdarzenia przed przyjazdem służb ratunkowych. Jeszcze tego samego wieczora mundurowi zatrzymali do sprawy czterech mężczyzn z Lęborka i województwa śląskiego. Jeden z nich był w stanie nietrzeźwości, drugi po użyciu alkoholu. Śledczy z technikiem kryminalistyki, pod nadzorem prokuratora, zabezpieczyli ślady i dowody i przesłuchali świadków. Ciało 42-latka zostało przewiezione do prosektorium do badań sekcyjnych. Policjanci intensywnie pracują nad tą sprawą i gromadzą kolejne materiały dowodowe w celu szczegółowego wyjaśnienia okoliczności tego tragicznego wypadku i ustalenia jaki udział w zdarzeniu mogli mieć zatrzymani mężczyźni oraz kto kierował samochodem.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Natomiast samo nieudzielenie pomocy ofierze wypadku jest zagrożone karą 3 lat pozbawienia wolności. Zaznaczamy, że sprawca, który uciekł z miejsca wypadku jest automatycznie traktowany tak, jakby spowodował go pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

 

KWP w Gdańsku

 

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe