Zamiast przebudowy rozbiórka wiaduktu przy Dworcu PKP w Tczewie. Jest już umowa

  • 23.09.2021, 13:20
  • Wawrzyniec Mocny
Zamiast przebudowy rozbiórka wiaduktu przy Dworcu PKP w Tczewie. Jest… Facebook, profil Mirosław Pobłocki

Podziel się:

Oceń:

Miasto Tczew 20 września zawarło umowę na rozbiórkę istniejącego oraz budowę nowego wiaduktu drogowego nad linią kolejową nr 009 Warszawa Wschodnia – Gdańsk Główny, między ul. Nowy Rynek i Kolejową.

Przypomnijmy, że władze miasta początkowo planowały gruntowną przebudowę i modernizację obiektu, ale ostatecznie zły stan sprawił, że podjęto inną decyzję.

 

- Prace rozpoczną się od przygotowania drogi dojazdowej, ale przynajmniej do końca października nie należy się spodziewać utrudnień w ruchu – informuje Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa. - Zadanie kosztować będzie nieco ponad 21 mln zł, jest to największa inwestycja drogowa prowadzona obecnie przez miasto. Jest ona niezbędna ze względu na bardzo zły stan techniczny obecnego wiaduktu. Nowa konstrukcja ma być gotowa do końca 2022 r.

 

Umowę podpisali: Przemysław Boleski, dyrektor Zakładu Usług Komunalnych, reprezentujący Gminę Miejską Tczew oraz Wojciech Zawarczyński i Ewa Szymańska, ze strony wykonawcy, czyli firmy Strabag.

 

Prace rozpoczną się od przygotowania drogi dojazdowej, ale przynajmniej do końca października nie należy się spodziewać utrudnień w ruchu.

 

– Inwestycja nie będzie łatwa. Na pewno dużo problemów pojawi się podczas przebudowy mediów, przeprowadzenia ich przez teren kolei. Sama budowa, na dość małym terenie, będzie również dla nas sporym wyzwaniem – powiedział W. Zawarczyński.

 

8 ofert zgłoszono do przetargu na rozbiórkę istniejącego oraz budowę nowego wiaduktu.

 

(tomm)

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe