Dzielnicowy uczył samoobrony oraz pierwszej pomocy przedmedycznej

  • 24.09.2021, 12:17
  • Wawrzyniec Mocny
Dzielnicowy uczył samoobrony oraz pierwszej pomocy przedmedycznej KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Dzielnicowy przeprowadził warsztaty z zakresu samoobrony oraz pierwszej pomocy przedmedycznej z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie. Zajęcia odbywały w auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Tczewie. Uczestnicy warsztatów uczyli się skutecznego reagowania na agresję oraz jak należy prawidłowo udzielać pierwszej pomocy. Jak wskazują uczestnicy zajęć, nauka przekazana przez dzielnicowego zdecydowanie poprawi poczucie ich bezpieczeństwa oraz niesienia pomocy.

W tym oraz zeszłym tygodniu w auli SP nr 1 w Tczewie spotykał się dzielnicowy z tczewskiej komendy z pracownikami pomocy społecznej. Powodem niecodziennego miejsca warsztatów było przeprowadzenie zajęć, podczas których policjant nauczał pracowników MOPS w Tczewie, jak bronić się w sytuacji zagrożenia oraz jak należy prawidłowo udzielać pierwszej pomocy.

 

Wymiana doświadczeń i stała praca na co dzień pozwoliła zauważyć, że tak samo, jak policjanci pracownicy socjalni pracują w trudnym środowisku. Często zdarza się, że pracownicy socjalni sprawdzając sytuację rodzin, wykonują zadania bez niczyjego wsparcia. Dlatego też uczestnicy warsztatów podkreślali, że nauka przeprowadzona przez policjanta, pozwoli im poczuć się bezpieczniej i przede wszystkim mieć świadomość, że nie jest się bezbronnym. Oprócz słów były również czyny, a dokładniej – rękoczyny. Z pomocą funkcjonariusza pracownicy pomocy społecznej próbowali samodzielnie zneutralizować atakującego napastnika.

 

Dodatkowo podczas policyjnych warsztatów uczestnicy uczyli się wzywania służb ratunkowych, przekazywania ważnych informacji na temat poszkodowanego i miejsca zdarzenia. Dzielnicowy nauczał jak sprawdzać przytomność oraz udzielać pierwszej pomocy w różnych sytuacjach.

 

Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestników. Przekazane przez policjanta informacje oraz wskazówki praktyczne z całą pewnością podniosą poczucie pewności i bezpieczeństwa każdego pracownika pomocy społecznej w trakcie wypełniania codziennych obowiązków i zadań w swojej pracy.

 

KPP Tczew

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe