Brak uchybień m.in. w infrastrukturze drogowej. Specjaliści analizowali przyczyny tragedii w Bałdowie

  • 30.09.2021, 13:36
  • Wawrzyniec Mocny
Brak uchybień m.in. w infrastrukturze drogowej. Specjaliści analizowali… KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

GM. TCZEW. 29 września (środa) tczewscy policjanci, funkcjonariusz straży pożarnej oraz przedstawiciel zarządcy drogi spotkali się w Bałdowie - miejscu, gdzie doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym śmierć poniosła kierująca VW młoda kobieta. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi.

Spotkanie zespołu zajmującego się badaniem przyczyn wypadków drogowych to procedura, która uruchamiana jest w przypadku wystąpienia zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym. W skład takiego zespołu wchodzą m.in. policjanci z drogówki, technicy kryminalistyki, funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego wspólnie z zarządcą drogi oraz funkcjonariuszami straży pożarnej. Specjaliści ci spotykają się w miejscach, gdzie doszło do tragicznego w skutkach wypadku i tam wspólnie oceniają infrastrukturę drogową.

 

Do takiego zdarzenia doszło 24 września br. w miejscowości Bałdowo. W tym czasie oficer dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, w którym samochód osobowy miał uderzyć w drzewo. Według wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 38-letnia kierująca volkswagenem jadąc w kierunku Tczewa, w celu uniknięcia zderzenia z nadjeżdżającym samochodem z przeciwnego kierunku uderzyła w drzewo. Niestety kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala, gdzie zmarła.

 

Wczoraj w miejscu, gdzie doszło do tego tragicznego w skutkach zdarzenia, spotkali się przedstawiciele wchodzący w skład zespołu badania przyczyn wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. W wyniku przeprowadzonej kontroli zespołu nie stwierdzono w tym miejscu uchybień w oznakowaniu drogi, jak i infrastrukturze drogowej.

 

KWP Gdańsk

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe