Okazja czyni więźnia? 20-latek ukradł volkswagena, w którego stacyjce pozostawiono klucze...

  • 01.10.2021, 09:40
  • Wawrzyniec Mocny
Okazja czyni więźnia? 20-latek ukradł volkswagena, w którego stacyjce… KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policja aresztowała 20-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o kradzież samochodu. Łupem złodzieja był wart 4 tys. zł VW, który wcześniej stał na terenie jednej z firm. Kryminalni odzyskali skradziony samochód, a zatrzymany mężczyzna trafił do miejscowej komendy. 29 września śledczy przedstawili 20-latkowi zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek (28 września br.) kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie ustalili, że doszło do kradzieży samochodu marki Volkswagen Golf. Przyjmujący zgłoszenie mundurowi ustalili, że do zdarzenia doszło dwa dni wcześniej na terenie jednej z firm w Tczewie. Według ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że sprawca wsiadł do zaparkowanego na posesji samochodu i wykorzystując pozostawione na siedzeniu kluczyki, uruchomił go i odjechał w nieznanym kierunku. Śledczy ustalili, że w wyniku tego przestępstwa powstały straty w wysokości 4 tys. zł.

Policjanci zajmujący się sprawą ustalili, że sprawcą kradzieży samochodu jest 20-letni mieszkaniec Tczewa. Mundurowi zatrzymali podejrzewanego 20-latka, który został zauważony w miejscowości Tczewskie Łąki, jak w tym czasie jechał skradzionym samochodem. Funkcjonariusze zatrzymanego mieszkańca Tczewa doprowadzili do policyjnej celi, a odzyskany samochód wrócił do właściciela.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił śledczym przedstawić 20-letniemu mężczyźnie zarzut dotyczący kradzieży, do którego się przyznał. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Opr. (tomm)/KPP Tczew

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe