Dwie nowe windy już działają. Dwa kolejne urządzenia do końca października. Koszt – 800 tys. zł

  • 01.10.2021, 13:12
  • Wawrzyniec Mocny
Dwie nowe windy już działają. Dwa kolejne urządzenia do końca października.… Przemysław Zieliński

Podziel się:

Oceń:

Na stacji Tczew poprawi się dostęp do kolei dla podróżnych o ograniczonych możliwościach poruszania się. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wymieniają windy z przejścia nadziemnego na perony. Dwa z czterech urządzeń już działają. Koszt prac to prawie 800 tys. zł. Na stacji Tczew podróżni korzystają już z nowych wind prowadzących z kładki nad torami na peron nr 2 i osiedle Zatorze. Do końca października br. zaplanowano wymianę dwóch kolejnych urządzeń na perony 3 i 4.

Nowe windy zapewnią wygodny dostęp do peronów dla podróżnych o ograniczonych możliwościach poruszania się, odjeżdżających w kierunku Trójmiasta, Starogardu Gdańskiego, Malborka lub Bydgoszczy. Windy będą bardziej sprawne i zastąpią wyeksploatowane. Przezroczyste drzwi i nowoczesny wygląd kabin poprawią estetykę wind.

 

Szyby windowe zostaną wyposażone w wentylację, ogrzewanie oraz energooszczędne oświetlenie typu LED. Ułatwieniem dla osób niewidomych i słabowidzących będzie system komunikatów głosowych o poziomie przystanku oraz oznaczenia dotykowe w języku Braille’a obok panelu z przyciskami. W urządzeniach zamontowane zostaną kamery do rejestracji zdarzeń oraz system umożliwiający kontakt ze służbami ratowniczymi.

 

- Wymiana wind odbywa się w ramach projektu pn. „Przebudowa infrastruktury obsługi podróżnych na stacjach i przystankach etap II”. Koszt prac to blisko 800 tys. zł ze środków budżetowych – informuje Przemysła Zieliński z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe SA - Większy komfort obsługi na pomorskich stacjach i przystankach. PKP Polskie Linie Kolejowe SA poprawiają dostęp do kolei na pomorskich stacjach i przystankach. Jeszcze w tym roku planowana jest wymiana windy prowadzącej z przejścia podziemnego na peron nr 2 na stacji Sopot. Od 2020 r. podróżni korzystają z nowych wind na stacjach Miastko i Gdańsk Główny, gdzie dodatkowo zabudowano schody ruchome. Od lipca br. nowe windy prowadzą z przejścia podziemnego na perony stacji Kwidzyn.

 

Opr. (tomm)/PKP PLK SA

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe