Kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani przez policjantów!

  • 11.10.2021, 20:16
  • Źródło: KPP Kwidzyn
Kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani przez policjantów! collage

Podziel się:

Oceń:

W miniony weekend policjanci, którzy pełnili służbę na terenie powiatu kwidzyńskiego udaremnili jazdę 3 nietrzeźwym kierowcom. Zatrzymani mieli od 1,6 do prawie 2,3 promila alkoholu w organizmie. Teraz za czyn, którego się dopuścili, odpowiedzą przed sądem. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. W ubiegłą środę policjanci także zatrzymali trzech kierujących pod wpływem alkoholu, o czym pisaliśmy wcześniej.

W piątkowy wieczór w  Kwidzynie na ul. Chopina  policjanci zatrzymali kierującego motorowerem, który miał prawie 2,3 promila alkoholu w organizmie. 23-latek nie posiadał dodatkowo uprawnień do kierowania.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w Gardei na ul. Piastowskiej przez funkcjonariuszy kwidzyńskiej drogówki. 30-letni mężczyzna kierował motorowerem, mając prawie 1,6 promila w organizmie.

W sobotę na terenie gminy Gardeja zatrzymany został do kontroli drogowej 48-letni mężczyzna, który jechał VW. Podczas badania okazało się, że mężczyzna, kierując golfem, miał  1,6 promila.

Wszyscy zatrzymani nietrzeźwi kierujący za czyn, którego się dopuścili, odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Ponownie apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła "JADĘ NIE PIJĘ!".

Źródło: KPP Kwidzyn

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe