Noc Bibliotek w Gniewie czyli wielkie święto bibliotek i czytania

  • 15.10.2021, 09:22
  • Wawrzyniec Mocny
Noc Bibliotek w Gniewie czyli wielkie święto bibliotek i czytania CKiBP w Gniewie

Podziel się:

Oceń:

VII edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbyła się w sobotę, 9 października 2021r. pod hasłem „Czytanie wzmacnia”. Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek, jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji.

W Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Gniewie w minioną sobotę od godziny 16.00 trwały warsztaty dla dzieci oraz kiermasz książek. Odbyły się również spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, Dziecięcego Klubu Literackiego oraz Młodzieżowego Klubu Książki. Następnie ruszyła premiera gry mobilnej: „Jak ocalić świat?”. Dodajmy, że gra została stworzona podczas warsztatów z tworzenia gier mobilnych dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie.

Kolejną interesującą propozycją spotkanie literackie w Sali Kameralnej z Ałbeną Grabowską, autorką m.in. sagi „Stulecie Winnych”. Krótko przed spotkaniem autorka odsłoniła pamiątkową książkę w kamieniu, wykonaną z inicjatywy ks. Proboszcza Zbigniewa Rutkowskiego w Ogrodzie Historii, za co serdecznie dziękujemy.

Spotkanie prowadziła Anna Czyżewska, dyrektor CKiBP w Gniewie. Podczas spotkania autorka opowiadała o swojej twórczości i pracy lekarza. Odpowiadała również na pytania czytelników. Wizyta pisarki na długo pozostanie w pamięci uczestników spotkania i na pewno zachęci do sięgnięcia po jej nowe, przyszłe powieści. Na koniec wszyscy licznie ustawiali się w kolejce po książki z dedykacją, autografy oraz pamiątkowe zdjęcia.

 

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

CKiBP w Gniewie

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe