"Marezianki" świętują jubileusz!

  • 15.10.2021, 11:45 (aktualizacja 15.10.2021, 11:48)
  • Źródło: GOK Kwidzyn
"Marezianki" świętują jubileusz!

Podziel się:

Oceń:

Naręcza kwiatów, serdeczne życzenia i "złota płyta" zostały złożone na ręce Zespołu Ludowego "Marezianki", które obchodzą jubileusz 35-lecia działalności artystycznej. W sobotę 2 października 2021 r. w Kinoteatrze odbyła się uroczysta gala, z udziałem przedstawicieli władz samorządowych oraz zespołów biesiadnych i ludowych.

Zespół Ludowy "Marezianki" z Marezy powstał w 1986 roku, przy niezwykle aktywnym i zaangażowanym w społeczności lokalnej Kole Gospodyń Wiejskich. Zadebiutował występem podczas Dożynek Gminnych w Rakowcu. Od początku do dnia dzisiejszego prowadzony jest przez niestrudzoną i kochającą zespół Teresę Gwóźdź-Pelowską, która jest również autorką wielu tekstów i melodii piosenek znajdujących się w repertuarze zespołu.

„Marezianki” występują na wielu przeglądach, konkursach, koncertach i biesiadach zespołów ludowych. Uświetniają również swoim śpiewem większość uroczystości o charakterze lokalnym, nigdy nie odmawiając swojego udziału.

Uroczystość zbiegła się również z Międzynarodowym Dniem Osób Starszych, czyli popularnym "Dniem Seniora". Sala teatralna zapełniła się zaproszonymi gośćmi, a wśród nich zespołami muzyki ludowej i biesiadnej oraz rodziną i przyjaciółmi zespołu.

Nie zabrakło przedstawicieli władz miasta i gminy Kwidzyn, organizacji i związków. Wielu delegatów przybyło na to wydarzenie, aby osobiście złożyć życzenia "Mareziankom".

Na scenie koncertowały: Zespół Pieśni i Tańca "Powiśle", Stowarzyszenie "Dworek Polski", Zespół Pieśni "Powiślanki", "Laskowianki", "Wesoła Gromadka", "Sami Swoi", duet "Cyganeczka", "Złoty Krąg", "Pas De Nom", "Muzofanki", "Łobuziary" a nawet przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola "Słoneczko" w Marezie.

Wykonawcy podkreślali sprawną organizację i profesjonalnie przygotowany scenariusz wydarzenia, za który odpowiadała Katarzyna Piekarska - Instruktor GOK-u.

Na zakończenie odbył się wyczekiwany, jubileuszowy koncert Zespołu Ludowego "Marezianki". Koncert ukazał kunszt i doświadczenie zespołu. Dostarczył publiczności wiele przyjemności, miłych chwil a nawet wzruszeń.

Na ręce Pani Teresy Gwóźdź-Pelowskiej spłynęło wiele życzeń od publiczności i zaproszonych gości. Otrzymała także niespodziewany prezent od zespołu - specjalną piosenkę napisaną i odśpiewaną dla Tereni (jak lubią nazywać Panią Teresę przyjaciele z zespołu).

 

Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie, który od lat wspiera działalność Zespołu Ludowego „Marezianki” jako ambasadora tradycji regionu Dolnego Powiśla, postanowił w sposób szczególny uczcić ten jubileusz. Z okazji 35-lecia działalności "Marezianek" z sprawą GOK-u ze środków Gminy Kwidzyn wydana została płyta z nagraniami zespołu.

Wydawnictwo zawiera również książeczkę z historią zespołu, biogramami jego członków, fotografiami, oraz tekstami siedemnastu piosenek nagranych na płycie. To pierwsza i prawdopodobnie jedyna taka płyta dokumentująca dorobek zespołu, dlatego na ręce pani Teresy Gwóźdź-Pelowskiej dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kwidzynie Norbert Cesarz przekazał "Złotą płytę" ze szczególną dedykacją podkreślającą znaczenie tego wydarzenia!

 

Realizacja tak dużego wydarzenia z pewnością nie byłaby możliwa bez wsparcia i zaangażowania wielu osób, firm i instytucji. Podziękowania należą się przed wszystkim wielu sponsorom, którzy dołożyli się do organizacji tego przedsięwzięcia.

Źródło: GOK Kwidzyn

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe