Zaświecili przykładem tczewskim Zuchom! Akcja profilaktyczna przypominająca m.in. o odblaskach

  • 16.10.2021, 09:48
  • Wawrzyniec Mocny
Zaświecili przykładem tczewskim Zuchom! Akcja profilaktyczna przypominająca… KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Tczewscy policjanci spotkali się z Gromadą Zuchową z tczewskiego hufca ZHP. Mundurowi podczas spotkania z zuchami opowiadali o swojej pracy oraz mówili o bezpieczeństwie drogowym. Był to także element policyjnej akcji „Świeć przykładem”, w ramach której omawiane są tematy związane z ruchem drogowym, a zwłaszcza konieczności zakładania elementów odblaskowych, zwłaszcza teraz gdy szybko zapada zmrok.

14 października br. policjanci zostali zaproszeni do siedziby Gromady Zuchowej z tczewskiego hufca ZHP. Podczas spotkania funkcjonariusze mówili o swojej pracy oraz pokazali specjalistyczny radiowóz wydziału ruchu drogowego. W trakcie spotkania z zuchami mundurowi mówili również o bezpieczeństwie na drodze. To spotkanie wpisało się w ramy ogólnopolskiej akcji „Świeć przykładem”, której celem jest zachęcanie niechronionych uczestników ruchu drogowego, a przede wszystkim pieszych, do korzystania z odblasków.

 

Policjanci podkreślali, że elementy odblaskowe powinny być założone w takim miejscu, by były widoczne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków. Nosić je należy więc na plecach, w okolicach klatki piersiowej, albo na wysokości dłoni i kolan. Pieszym, idącym lewą stroną pobocza, zaleca się noszenie odblasków na prawej lub lewej nodze.

 

Stróże prawa wszystkim zuchom wręczyli opaski odblaskowe, które po założeniu na odzież na pewno zwiększą ich bezpieczeństwo podczas poruszania się w ruchu drogowym. Przypominamy, że pieszy, który porusza się po ciemnej drodze lub w miejscach niedoświetlonych bez odblasków jest praktycznie niewidoczny. Kierowca jest w stanie zauważyć taką osobę dopiero z odległości około 30 metrów. Natomiast jeśli pieszy posiada elementy odblaskowe, kierowca powinien go zauważyć już z odległości ponad 150 metrów. Dlatego „Świećmy przykładem”, bo nawet mały odblask może uratować życie.

 

Opr. (red.)/KPP Tczew

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe