Pościg za nietrzeźwym motorowerzystą

  • 16.10.2021, 10:00
  • redakcja
Pościg za nietrzeźwym motorowerzystą

Podziel się:

Oceń:

Policjanci zatrzymali po pościgu nietrzeźwego 20-letniego kierowcę motoroweru, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że mieszkaniec powiatu tczewskiego miał w organizmie prawie promil alkoholu. Śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty dotyczące niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Teraz losem mężczyzny zajmie się sąd.

13 października br. przed godziną 18 policjanci z Komisariatu Policji w Gniewie na ulicy Kościelnej zauważyli kierującego motorowerem, którego jazda wskazywała, że może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli, jednak ten zlekceważył sygnał nakazujący zatrzymanie i zaczął uciekać.

Mundurowi, włączając sygnały świetlne i dźwiękowe w radiowozie, natychmiast ruszyli w pościg za uciekającym motorowerzystą. Stróże prawa dogonili kierowcę jednośladu i go zatrzymali. W czasie rozmowy z 20-letnim mieszkańcem powiatu tczewskiego funkcjonariusze wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie promil alkoholu. Kierowca motoroweru trafił do policyjnego aresztu, a jego pojazd został odholowany na policyjny parking. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny od jednośladu z powodu braku badań technicznych.

 

Wczoraj śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty dotyczące niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania motorowerem w stanie nietrzeźwości. Teraz jego losem zajmie się sąd.

 

Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Tczew

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe