Zatrzymanie podejrzanego o kradzież seata. Mundurowi odzyskali już pojazd

  • 16.10.2021, 10:18
  • redakcja
Zatrzymanie podejrzanego o kradzież seata. Mundurowi odzyskali już pojazd KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Zatrzymano 38-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu. Mundurowi ustalili, że sprawca na terenie jednego z parkingów w Tczewie wszedł do otwartego seata, a następnie go ukradł i spowodował straty w wysokości 2,5 tys. zł. Mundurowi zatrzymali mężczyznę, gdy jechał skradzionym samochodem i w tym czasie miał prawie pół promila alkoholu w organizmie.

Podejrzany sprawca trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi odzyskali samochód i zwrócili właścicielowi. Śledczy przesłuchali już zatrzymanego mężczyznę, któremu przedstawili zarzuty dotyczące kradzieży oraz kierowania samochodem w stanie po użyciu alkoholu. Teraz dalszym jego losem zajmie się sąd.

 

13 października br. po godzinie 20 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymali zgłoszenie o kradzieży seata wartego 2,5 tys. złotych. Mundurowi zajmujący się sprawą ustalili, że sprawca około godziny 18 z jednego z parkingów w mieście wszedł do otwartego seata, a następnie wykorzystując pozostawiony kluczyk w stacyjce, ukradł pojazd i odjechał w nieznanym kierunku.

 

Policjanci zajmujący się sprawą ustalili, że związek z tą kradzieżą ma 38-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego. Dzień po zgłoszeniu kryminalni ustalili, że skradziony pojazd znajduje się na jednym z osiedli. Stróże prawa pojechali sprawdzić swoje ustalenia i na jednej z ulic zauważyli skradzionego seata. Mundurowi zatrzymali samochód do kontroli i okazało się, że kierującym jest podejrzewany o kradzież mężczyzna. Policjanci w czasie rozmowy od 38-latka poczuli alkohol. Badanie na zawartość alkoholu wykazało prawie 0,5 promila alkoholu. Stróże prawa zatrzymali i doprowadzili mężczyznę do policyjnego aresztu, a zabezpieczony samochód został zwrócony właścicielowi.

 

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił wczoraj na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutów dotyczących kradzieży samochodu oraz kierowania samochodem w stanie po użyciu alkoholu. Teraz losem 38-latka zajmie się sąd.

Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, zaś za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu albo grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

 

 

Opr. (tomm)/KPP Tczew

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe