Tczewska biblioteka i kilkadziesiąt tysięcy złotych na zakup nowych książek

  • 18.10.2021, 12:18
  • Wawrzyniec Mocny
Tczewska biblioteka i kilkadziesiąt tysięcy złotych na zakup nowych książek MBP Tczew

Podziel się:

Oceń:

14 października br. Piotr Gliński - Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu zaakceptował listę rankingową bibliotek uprawnionych do otrzymania dofinansowania. Dzięki temu do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie „popłynie” ponad 36 tys. zł!

Dotację przyznano w ramach Kierunku interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych Priorytetu 1. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025.

Na liście znajduje się MBP w Tczewie, która otrzyma dofinansowanie w wysokości 36776 złotych. Dzięki pozyskanej dotacji filie biblioteki miejskiej wzbogacą się o kolejne, interesujące pozycje książkowe.

 

Tak jak w latach poprzednich, tak i w tym roku, pragnąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom osób korzystających z bibliotecznych zasobów, tczewska książnica zachęca czytelników do dzielenia się własnymi propozycjami z zakresu szeroko rozumianej literatury. Kryminał, sensacja, beletrystyka, opracowania popularnonaukowe, poradnik, reportaż… Gatunek nie gra roli. Istotny jest jedynie rok wydania. Pod uwagę brane będą wyłącznie publikacje z lat 2020-2021.

Bibliotekarze są też otwarci na głosy mieszkańców poszukujących ciekawych pozycji.

Sugestie dotyczące zakupu konkretnych publikacji można przesyłać mailem na adres: [email protected] w terminie do 31 października bądź zgłaszać osobiście w filiach biblioteki. Pracownicy rozpatrzą nadesłane wnioski i w miarę możliwości dokonają zakupu cieszących się największą popularnością tytułów.

 

O pozyskanych nowościach wydawniczych biblioteka w Tczewie poinformuje na stronie internetowej http://biblioteka.tczew.pl/

oraz na profilu facebookowym https://www.facebook.com/mbptczew

 

 

(tomm)

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe