Poważny wypadek na „berlince” i zderzenie pojazdów na autostradzie A1. Wstępnie ustalono przyczyny obu zdarzeń

  • 18.10.2021, 18:17
  • Wawrzyniec Mocny
Poważny wypadek na „berlince” i zderzenie pojazdów na autostradzie A1.… KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjanci pracowali na miejscach dwóch wypadków drogowych, do których doszło w powiecie tczewskim. Funkcjonariusze ustalili, że w piątkowe popołudnie volkswagen zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku tirem, zaś w dzisiejszym wypadku bus uderzył w tył naczepy. W wyniku tych wypadków cztery osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitali. Mundurowi apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

15 oraz 18 października br. na terenie powiatu tczewskiego doszło do dwóch wypadków drogowych. O drugim informowaliśmy już na naszym portalu.

 

Zgłoszenie dotyczące piątkowego wypadku oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał o godzinie 15. Został poinformowany o zdarzeniu na drodze krajowej nr 22 w Zabagnie (gm. Tczew).

Wysłani na miejsce policjanci z wydziału ruchu drogowego wstępnie ustalili, że 38-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego jadąc VW, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwka tirem. W wyniku tego zderzenia ciężarówka wpadła do przydrożnego rowu, a na kawałki uszkodzonych samochodów najechało jeszcze audi. Kierowca volkswagena z obrażeniami ciała trafił do tczewskiego szpitala. Mundurowi kierowcy volkswagena zatrzymali prawo jazdy za spowodowanie tego wypadku drogowego.

 

Drugie zgłoszenie o wypadku funkcjonariusze dostali dzisiaj (18 października br.) po godzinie 5. Do zdarzenia miało dojść na autostradzie A1 w pobliżu węzła Swarożyn. Pracujący na miejscu stróże prawa wstępnie ustalili, że 38-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego jadąc busem marki Peugeot w kierunku Gdańska, najechał na tył naczepy samochodu ciężarowego. W wyniku tego wypadku kierowca oraz 25- i 33-letni pasażerowie busa trafili do szpitali.

 

Stróże prawa, którzy pracowali na miejscach wypadków, wykonali oględziny pojazdów, sporządzili dokumentację fotograficzną oraz rozmawiali ze świadkami. Na podstawie zebranych na miejscu śladów funkcjonariusze będą wyjaśniać teraz przyczyny i okoliczności tych zdarzeń drogowych.

 

- Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów drogowych – mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik prasowy KPP Tczew. - Każdy kierowca musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje, ale też innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że kierując samochodem, powinniśmy bezwzględnie skupiać swoją uwagę tylko na tym, co dzieje się drodze. Żadne inne czynności nie powinny być dla nas ważne. Chwila nieuwagi może bowiem doprowadzić do nieodwracalnych w skutkach zdarzeń.

 

Opr. (tomm)/KPP Tczew

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe