Pijana kobieta w nocy zatrzymana przez policjanta, jadącego do pracy

  • 19.10.2021, 09:59
  • Źródło: KWP Gdańsk
Pijana kobieta w nocy zatrzymana przez policjanta, jadącego do pracy

Podziel się:

Oceń:

Policjant w drodze do pracy zauważył i zatrzymał pijaną 31-letnią mieszkankę Gdańska, kierującą samochodem osobowym. Po zbadaniu trzeźwości, badanie wykazało u kobiety prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymana spędziła noc w policyjnym areszcie, teraz grożą jej 2 lata więzienia, utrata prawa jazdy, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Pod koniec minionego tygodnia, tuż przed godz. 2.00 na ul. Dworcowej w Gdańsku, kierująca volkswagenem golfem podczas gwałtownego skrętu wymusiła pierwszeństwo i jadący za nią hyundai, chcąc uniknąć kolizji, musiał gwałtownie hamować. Kierowca zatrąbił, na co kobieta zareagowała w jego kierunku obraźliwym gestem. Kierowcą hyundaia był jadący do pracy funkcjonariusz Policji, który postanowił sprawdzić, dlaczego kobieta w środku nocy, kiedy na drogach nie ma ruchu, w tak agresywny i niebezpieczny sposób prowadzi samochód. Gdy kierująca golfem zatrzymała się na parkingu, policjant podszedł do niej. Kobieta wysiadła, była pobudzona i używała wulgaryzmów, chciała też odejść. Kiedy tylko funkcjonariusz wyczuł od niej alkohol, natychmiast zadzwonił pod numer alarmowy i do czasu przyjazdu policjantów ruchu drogowego i nie pozwolił kobiecie odejść.

Na przyjechał patrol drogówki i kobieta została poddana badaniu za zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik badania to prawie 2 promile. 31-letnia mieszkanka Gdańska została zatrzymana i przewieziona do policyjnego aresztu. Wkrótce usłyszy zarzut kierowania samochodem po pijanemu.

Za kierowanie samochodem po alkoholu grozi kara 2 lat więzienia, utrata prawa jazdy, wysoka grzywna, oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe