5 kolizji jednego dnia na terenie powiatu kwidzyńskiego. Policjanci apelują o ostrożność

  • 19.10.2021, 21:23
  • Źródło: KPP Kwidzyn
5 kolizji jednego dnia na terenie powiatu kwidzyńskiego. Policjanci apelują… Policja

Podziel się:

Oceń:

Pięć kolizji w ciągu wczorajszego dnia to rezultat pogarszających się warunków atmosferycznych, jakie zapanowały w naszym regionie. Z samego rana na ulicy 15 Sierpnia w Kwidzynie kierujący Volkswagenem nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył jadącego w tym samym kierunku samochodu tej samej marki. Po godzinie 15.00 na DK55 kierująca oplem zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w lawetę. Tego dnia doszło jeszcze do trzech innych zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o ostrożną jazdę.

Wczoraj już od poranka dały znać o sobie skutki jesiennej aury, która w ostatnim czasie zagościła w naszym powiecie. Tego dnia doszło do pięciu kolizji, większość z nich wynikała z niedostosowywania prędkości do panujących na drodze warunków. Na szczęście uczestnicy wszystkich zdarzeń drogowych, nie odnieśli poważnych obrażeń.

O prawdziwym szczęściu może mówić kierująca Oplem, która nie dostosowała prędkości do panujących aktualnie warunków na drodze w wyniku czego zjechała  na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w autolawetę. W tym samym czasie i miejscu doszło do kolejnej kolizji, kierujący pojazdem ciężarowym w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości najechał na tył poprzedzającego samochodu osobowego. Poza uszkodzeniami pojazdów nie doszło do poważniejszych następstw tych zdarzeń. Policjanci ustalili, że wszyscy kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Policja apeluje o ostrożną jazdę. Jesienna aura często stwarza trudne warunki na drodze wymagające od uczestników ruchu szczególnej rozwagi i wyobraźni. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu to jedne z najczęstszych przyczyn wypadków jesienią. Jeżeli jest mgła , intensywne opady deszczu oraz duże natężenie ruchu na drodze - należy zwolnić do prędkości pozwalającej kierowcy kontrolować sytuację na drodze. Pamiętajmy – prędkość dopuszczalna nie zawsze oznacza prędkość BEZPIECZNĄ!

Szczególnie zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego w okresie jesienno – zimowym są piesi i kierujący jednośladami. Ciemne ubrania, kaptury i parasole utrudniają oraz ograniczają widoczność. Należy również pamiętać, że piesi niezależnie od wieku poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

Policjanci zachęcają do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym. Co prawda przepisy ruch drogowego nie nakładają takiego obowiązku na niechronionych uczestników ruchu drogowego lecz pamiętajmy o tym, że w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

Źródło: KPP Kwidzyn

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe