Zatrzymano złodzieja sklepowego i włamywacza. Sprawca ma też zarzutu o wyłudzenie kredytu na ponad tysiąc złotych!

  • 20.10.2021, 14:04
  • Wawrzyniec Mocny
Zatrzymano złodzieja sklepowego i włamywacza. Sprawca ma też zarzutu o… KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Tczewscy kryminalni zatrzymali 30-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o kradzież sklepową. Mundurowi ustalili, że sprawca na terenie jednego z tczewskich sklepów ukradł 5 wybielaczy do zębów wartych ponad 700 zł. Mundurowi dodatkowo ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma związek z dwoma innymi przestępstwami dotyczącymi oszustwa oraz włamania.

Zatrzymany mieszkaniec Tczewa trafił do miejscowej komendy. Wczoraj śledczy przedstawili mu zarzuty. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

8 października br. kryminalni, pracując nad sprawami dotyczącymi kradzieży sklepowych, ustalili, że na terenie jednego ze sklepów doszło do kradzieży 5 wybielaczy do zębów. Mundurowi przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i ustalili, że sprawca 5 października br. wszedł na teren placówki handlowej i wykorzystując nieuwagę personelu, ukradł z półek sklepowych 5 wybielaczy wartych łącznie ponad 700 złotych.

 

Funkcjonariusze, zajmując się tą kradzieżą, ustalili, że związek z tym przestępstwem ma 30-letni mieszkaniec Tczewa. Kryminalni zatrzymali podejrzewanego mężczyznę. Mundurowi dodatkowo ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma związek z dwoma innymi przestępstwami dotyczącymi oszustwa oraz włamania. Policjanci ustalili, że sprawca oszustwa wyłudził kredyt na kwotę ponad 1,1 tys. zł na podstawie fałszywego zaświadczenia o zatrudnieniu. Według ustaleń stróżów prawa do przestępstwa włamania doszło w drugim tygodniu października br., gdzie sprawca włamał się do metalowej klatki, skąd ukradł butle gazowe i spowodował straty 3 tys. zł.

 

Śledczy wczoraj przedstawili 30-latkowi zarzuty dotyczące kradzieży, oszustwa oraz kradzieży z włamaniem. Teraz losem mężczyzny zajmie się sąd. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Tczew

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe