Rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa i wpadł pod koła samochodu

  • 22.10.2021, 08:41
  • Wawrzyniec Mocny
Rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa i wpadł pod koła samochodu KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjanci ustalają przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Pionierów. Mundurowi ustalili, że 22-letnia kierująca volkswagenem jadąc w kierunku ulicy Czatkowskiej, uderzyła w rowerzystę. Z wstępnych ustaleń wynika, że kierowca jednośladu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu osobówce.

Osoby uczestniczące w zdarzeniu były trzeźwe. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności i apelują do wszystkich kierowców, zwłaszcza rowerzystów o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i stosowanie zasady ograniczonego zaufania.

 

20 października br. przed godziną 8 oficer dyżurny tczewskiej policji odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem rowerzysty, do którego doszło na ulicy Pionierów. Przyjmujący zgłoszenie policjant wysłał na miejsce funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia, sporządził szkic sytuacyjny oraz oględziny samochodu i roweru biorącego udział w wypadku.

 

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu stróżów prawa wynika, że 17-letni rowerzysta, przejeżdżając przez skrzyżowanie na ulicy Pionierów, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej volkswagenem. Kierowca jednośladu z obrażeniami głowy trafił do trójmiejskiego szpitala. Przeprowadzone przez stróżów prawa badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi.

 

Obecnie funkcjonariusze ustalają okoliczności i przyczyny wypadku oraz apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Policjanci przypominają, że dzisiaj prowadzą działania Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego oraz apelują o zachowanie czujności na drodze, a także korzystanie z elementów odblaskowych. Ciemne, zlewające się z otoczeniem ubranie powoduje, że niechroniony uczestnik ruchu jest niewidoczny.

 

Opr. (tomm)/KPP Tczew

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe