Przewróciła się ściana kamienicy, powalone drzewa, zerwane linie! Strażacy likwidują skutki groźnych wichur. Kilkadziesiąt interwencji w powiecie tczewskim!

  • 22.10.2021, 15:37
  • Wawrzyniec Mocny
Przewróciła się ściana kamienicy, powalone drzewa, zerwane linie! Strażacy… KP PSP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Jak informuje rzecznik tczewskiej straży pożarnej mł. kpt. michał Myrda, od wczoraj od godz. 15 do chwili obecnej - KP PSP w Tczewie odnotowała 67 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnych wiatrów.

- W głównej mierze strażacy usuwali połamane drzewa i konary blokujące drogi – informuje rzecznik M. Myrda. - W czterech przypadkach doszło do uszkodzenia dachów. W Tczewie w skutek silnego wiatru przewróciły się ściany na nowo budowanej kamienicy. W kilku przypadkach doszło do zerwania linii energetycznych. 4 zgłoszenia okazały się fałszywe.

 

Służby apelują o szczególną ostrożność na drodze, gdyż jak się okazuje szalejąca wichura staje się przyczyną wypadków drogowych.

W Gniszewie na DK22 („berlinka”) miało miejsce zdarzenie, gdzie w tył pojazdu, który zatrzymał się przed złamanym konarem uderzył skuter. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została poszkodowana.

 

 

(tomm)

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe