13-latek napadł z nożem na 11-letniego chłopca! Sprawca zażądał oddania posiadanych rzeczy

  • 27.10.2021, 14:58
  • Jacek Trzosowski
13-latek napadł z nożem na 11-letniego chłopca! Sprawca zażądał oddania…

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim zatrzymali nieletniego, który z nożem w ręku napadł na 11-latka. Sprawca próbował w ten sposób zastraszyć swoją ofiarę. Na szczęście zaatakowany przez 13-latka chłopak uciekł, a sprawca nie osiągnął zamierzonego celu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

W niedzielę 24 października policjanci ze starogardzkiej komendy otrzymali zgłoszenie o próbie rozboju. Do zdarzenia doszło w miejscowym skateparku. Policjanci przyjęli w tej sprawie zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Jak wstępnie ustalili śledczy, przebywający tam 11-latek, został napadnięty przez swojego rówieśnika. Sprawca próbował zastraszyć swoją ofiarę trzymanym w ręku nożem i zażądał oddania posiadanych rzeczy. Pokrzywdzony wykorzystał odpowiedni moment i zaczął uciekać, dzięki czemu sprawca nie osiągnął zamierzonego celu.

Funkcjonariusze, którzy zajęli się tą sprawą, w wyniku zebranych informacji oraz przeprowadzonych czynności ustalili rysopis i personalia nieletniego agresora. Już po kilkunastu godzinach od zgłoszenia 13-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej izby dziecka. Policjanci o całej sprawie powiadomili sąd rodzinny, który teraz zadecyduje o dalszym losie nieletniego.

W przypadku czynów karalnych popełnionych przez nieletnich sąd może zastosować środki wychowawcze i poprawcze m.in. od udzielenia upomnienia, poprzez zastosowanie nadzoru kuratora, po orzeczenie umieszczenia w młodzieżowym ośrodku wychowawczym lub zakładzie poprawczym.

Apelujemy do rodziców oraz osób opiekujących się dziećmi: Zawsze bądźcie czujni i interesujcie się gdzie i z kim bawią się wasze pociechy. Sprawdzajcie, co robią w czasie wolnym oraz jak najwięcej z nimi rozmawiajcie. Policjanci ujawniają coraz większą liczbę osób nieletnich będących pod działaniem alkoholu lub środków odurzających i tym samym sprawców czynów karalnych. Bywa, że osoby małoletnie całe dnie spędzają poza domem, a ich opiekunowie nie wiedzą, gdzie przebywają i co w tym czasie robią. Przed wyjściem dziecka z domu jako ich prawni opiekunowie powinniśmy zapytać, dokąd zamierza iść i z kim tam będzie przebywać, jednak z policyjnego doświadczenia wynika, że nie wszystkich rodziców to interesuje.

Jacek Trzosowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe