Od dzisiaj policyjna akcja "Znicz". Zachowajmy ostrożność w tym wyjątkowym okresie

  • 29.10.2021, 08:34
  • Źródło: Policja
Od dzisiaj policyjna akcja "Znicz". Zachowajmy ostrożność w tym wyjątkowym…

Podziel się:

Oceń:

Od dzisiaj tj. piątku 29 października, policjanci z Pomorza rozpoczynają coroczną akcję „Znicz”. Prowadzone na drogach oraz w rejonie cmentarzy działania potrwają do wtorku 2 listopada. W tym okresie nad naszym bezpieczeństwem czuwać będzie większa, niż zwykle liczba funkcjonariuszy prewencji i ruchu drogowego. Wszystko po to, abyśmy mogli bezpiecznie odwiedzić groby naszych bliskich.

W najbliższych dniach możemy spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach i w rejonie cmentarzy. Policjanci, którzy niebawem rozpoczną kolejną akcję „ZNICZ”  już teraz apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w drodze na cmentarz.

Odwiedzając groby bliskich warto wiedzieć, jak będzie wyglądała organizacja ruchu w pobliżu cmentarzy. Ułatwi nam to bezkolizyjne dotarcie do celu. Podczas podróży uważnie patrzmy na znaki i stosujmy się do sygnałów dawanych przez policjantów, którzy w tych dniach częściej niż zwykle będą kierować ruchem. Pamiętajmy o tym, aby zawsze dostosować prędkość do warunków atmosferycznych i natężenia ruchu. Nie zapominajmy o włączeniu wymaganych przepisami świateł i zapinaniu pasów bezpieczeństwa. Za kierownicę siadajmy trzeźwi, a jadące z nami dzieci niech podróżują w fotelikach.

Biorąc pod uwagę mogące wystąpić problemy z parkowaniem w pobliżu nekropolii, radzimy w tych dniach pozostawić auto i na cmentarz udać się pieszo lub skorzystać z komunikacji publicznej.

 

 

Źródło: Policja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe