Połowa tczewian jest już zaszczepionych. Medycy apelują: jeśli tego nie zrobiłeś – zaszczep się! Podajemy gdzie możesz to zrobić

  • 29.10.2021, 10:50
  • Wawrzyniec Mocny
Połowa tczewian jest już zaszczepionych. Medycy apelują: jeśli tego nie… tczewska.pl

Podziel się:

Oceń:

Zgodnie z danymi Ministerstwa Zdrowia (stan na 26.10.2021r.) w powiecie tczewskim zostało wykonanych łącznie 88 636 szczepień, zaś 39 549 osób jest w pełni zaszczepionych. W Tczewie jest pow. 50 proc. osób w pełni zaszczepionych. Tczewscy medycy apelują o szczepienie się osób, które jeszcze tego nie zrobóiły oraz o szczepienia trzecią dawką, przypominajcą. W artykule podajemy gdzie możesz się zaszczepić.

Od 1 września 2021r. trzecią dawkę szczepionki Pfizer (dodatkową) otrzymują osoby z niską odpornością. Zgodnie z wykazem Ministerstwa Zdrowia są to osoby m.in w trakcie leczenia przeciwnowotworowego, po przeszczepach narządów oraz dializowane przewlekle z powodu niewydolności nerek.

Powyższa grupa osób może otrzymać III dawkę już po 28 dniach od podania II dawki szczepienia.

 

Jak informują Szpitale Tczewskie SA, od 24 września br. trzecią dawkę otrzymują wszystkie osoby, które ukończyły 50 lat oraz medycy, którzy mają bezpośredni kontakt z pacjentem. Warunkiem przyjęcia dawki przypominającej przez powyższe grupy jest upłynięcie terminu 6 miesięcy od pełnego zaszczepienia.

Na chwilę obecną zauważyliśmy duże zainteresowanie wśród medyków szczepieniem dawką przypominającą. Natomiast, jeżeli chodzi o grupę 50+ oraz osoby z chorobami przewlekłymi to zainteresowanie jest umiarkowane.

 

A w jakich punktach w Tczewie można się jeszcze zaszczepić?

 

Szczepienia odbywają się w Punkcie Powszechnych Szczepień w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 8 w Tczewie przy ulicy Armii Krajowej 70. Żeby umówić się ma szczepienie można zadzwonić na infolinię Narodowego Programu Szczepień TEL. 989, zadzwonić do Punktu Szczepień TEL. 539 703 761 (rejestracja od pon.-pt. 08:00-13:00), zapisać się poprzez e-rejestrację dostępną na stronie https://pacjent.gov.pl/ ​​​​​​​lub podejść do wybranego punktu.

 

UWAGA!! Obecnie szpital w Tczwie nie przyjmuje pacjentów z potwierdzonym wynikiem COVID- 19 !!

- Zgodnie z decyzją Wojewody Pomorskiego dysponujemy 3 łóżkami buforowymi dla pacjentów z podejrzeniem SARS CoV-2 – poinformowała nas pracownica szpitala odpowiedzialna m.in. za koordynację szczepień. - W przypadku potwierdzenia zachorowania na COVID-19 pacjent kierowany jest do Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku lub kierowany jest do izolacji domowej w zależności od decyzji lekarza. Czas oczekiwania na uzyskanie wyników wymazu PCR wynosi do 8 godzin. Każdy pacjent, który przyjmowany jest do Szpitali Tczewskich ma przeprowadzaną ankietę epidemiologiczną oraz test antygenowy w kierunku Covid-19.

(tomm)

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe