Dziś wieczorem Zaduszki Jazzowe. Znani jazzamani z muzyką pamięci tym którzy odeszli

  • 31.10.2021, 15:05
  • Wawrzyniec Mocny
Dziś wieczorem Zaduszki Jazzowe. Znani jazzamani z muzyką pamięci tym… CKiS Tczew

Podziel się:

Oceń:

Centrum Kultury i Sztuki od kilku lat zaprasza mieszkańców na Zaduszki Jazzowe w okolicach Święta Zmarłych. Na koncerty zapraszani są cenieni artyści jazzowi. Tego wieczoru muzyka będzie płomieniem pamięci dla tych, którzy odeszli. Oni żyją w naszej pamięci – dopóki ich pięknie wspominamy. komperan

Jakub Hajdun (1991) - pianista, absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku - klasy Bogdana Czapiewskiego i Włodzimierza Nahornego. Uczestnik warsztatów jazzowych Barry'ego Harrisa we Włoszech (2017-19). Jest laureatem nagród indywidualnych na XX Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni (2017) i XV Mezinárodní Hudební Festival w Česká Kamenice (2014). Członek zespołu Jan Konop Big Band (Grand Prix na XVI Big Band Festiwal w Nowym Tomyślu, 2011).

 

Jakub Hajdun - fortepian

Janusz Mackiewicz - kontrabas

Roman Ślefarski - perkusja

 

Adam Wendt - saksofonista, kompozytor, aranżer i pedagog. Po ukończeniu z wyróżnieniem Szkoły Muzycznej II stopnia w Gdańsku-Wrzeszczu podjął studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, które ukończył również z wyróżnieniem, uzyskując tytuł magistra sztuki. Współtwórca sukcesów i repertuaru grupy „Walk Away”, nagrywał i koncertował z sławami muzyki jazzowej, takimi jak: Randy Brecker, Bill Evans, Eric Marienthal, Mino Cinelu, Frank Gamble, David Fiuczynski, Dean Brown, Nippy Noya, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak i znakomitościami czarnego bluesa.

 

Ignacy Wendt – urodził się 2 lipca 2001 r. Gra od kiedy skończył 6 lat. Najpierw na fortepianie, a kilka lat później na trąbce. Ukończył Szkołę Muzyczną II st. im. Fryderyka Chopina w Gdańsku Wrzeszczu. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

 

Zaduszki Jazzowe – Jakub Hajdun Trio feat. Adam Wendt, Ignacy Wendt

31.10.2021 g. 19:00

Sala widowiskowa CKIS

Bilety: 50 /100 zł

 

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe