Podsumowanie konferencji EtnoPomorze

  • 02.11.2021, 16:26
  • Źródło: Antoni Szymański
Podsumowanie konferencji EtnoPomorze

Podziel się:

Oceń:

Fundacja WIEM i UMIEM podsumowała efekty konferencji naukowej, zrealizowanej w ramach programu „Piękniejsza twarz Pomorza”, którą wsparło Narodowe Centrum Kultury.

Centralnym punktem było odnalezienie w gminach województwa pomorskiego kobiet, które działają na polu kultury, czerpiących z tradycji miejsca, w którym zamieszkują. Ten fragment naszych działań zatytułowaliśmy: „Piękniejsza twarz Pomorza”. Zachęcamy do zapoznania się z twórczością 45 Pań, które w swoich środowiskach realizują różnorodne działania związane z kulturą. Ich aktywność i różnorodność twórczości warta jest dostrzeżenia. Konkursowi jaki przeprowadziliśmy towarzyszyła szeroka akcja informacyjna w mediach, sprzyjająca zapoznaniu się z twórczością Pań, a także dyskusji na temat kultury i jej roli dla wspólnot lokalnych. Zainteresowanie tą tematyką przeszło  najśmielsze oczekiwania, ponieważ aż ponad ćwierć miliona osób miało z nią kontakt w mediach społecznościowych.

Organizatorzy konferencji ukazali  powiaty województwa pomorskiego w kontekście ich historii i miejsc wartych poznania oraz Pań aktywnych w działaniach w zakresie kultury.

Link do konferencji pt. „Etnopomorze”:

https://www.etnopomorze.pl/konferencja

Fundacja WIEM I UMIEM życzy Wszystkim dobrej lektury !

 

Źródło: Antoni Szymański

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe