Od dziś wiadukt w ul. Nowy Rynek zamknięty. Rozbiórka i budowa nowego obiektu za pasem...

  • 15.11.2021, 10:16
  • Wawrzyniec Mocny
Od dziś wiadukt w ul. Nowy Rynek zamknięty. Rozbiórka i budowa nowego… W. Mocny

Podziel się:

Oceń:

W związku z prowadzoną inwestycją, zgodnie z harmonogramem od 15 listopada (poniedziałek) obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu, polegająca na zamknięciu wiaduktu w ciągu ulicy Nowy Rynek.

Objazdy poprowadzone zostały tak, jak w przypadku zeszłorocznego zamknięcia mostu nad kanałem Młyńskim w ulicy Łąkowej tj. przez drogę krajową nr 91. Ruch pojazdów osobowych jest możliwy po wiadukcie w ciągu ulicy 1-Maja. Objazd przez boisko przy ul. Elżbiety będzie uruchomiony w późniejszym etapie.

Przypomnijmy, że podjęto decyzję o całkowitej rozbiórce wspomnianego wiaduktu, który początkowo planowano wyremontować, jednak z uwagi na jego stan zdecydowano się na bardziej radykalne rozwiązanie. Planuje się, że pierwszy etap prac ma zamknąć się w kwocie 13 mln zł.

 

Dodajmy, że os. Zatorze przeżywa w ostatnich miesiącach intensywną przebudowę. Na głównej ulicy osiedla ul. Elżbiety wzdłuż odcinka do Dworca PKP ustawione są betonowe obręcze, a boczne ulice m.in. ul. Kolejowa nadal są rozkopane... Co prawda tego typu prace rządzą się swoimi prawami, jednak prace na os. Zatorze trwają już kolejny rok.

 

(tomm)

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (22)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe