Zachorowania na COVID-19 w I LO w Tczewie. W dniach 18-19 listopada kwarantanna obowiązuje całą szkołę

  • 19.11.2021, 11:20
  • Wawrzyniec Mocny
Zachorowania na COVID-19 w I LO w Tczewie. W dniach 18-19 listopada kwarantanna… tczewska.pl

Podziel się:

Oceń:

W związku z pandemią COVID-19 w całym kraju obowiązują obostrzenia. Nie inaczej jest w tczewskich szkołach, które przykładają ogromną wagę do ich stosowania. Niestety nie zawsze udaje się zapobiec wystąpieniu zachorowań. W I LO w Tczewie z powodu pojawienia się wielu osób w kontakcie z koronawirusem, zadecydowano o przejściu całej szkoły na nauczanie zdalne w dniach 18-19 listopada br.

Informację potwierdził nam rzecznik Starostwa Powiatowego w Tczewie.

Jak poinformowała nas Jadwiga Andrzejewska, dyrektor I LO w Tczewie od poniedziałku, 22 listopada szkoła do końca tygodnia będzie funkcjonowała w systemie nauczania hybrydowego.

Uczniowie z trzech klas będą nadal odbywać naukę w systemie zdalnym.

 

- Przy tak dużej liczbie osób z kontaktem z osobami zakażonymi uznałam wystąpienie z wnioskiem do Zarządu Powiatu o przejście szkoły na nauczanie zdalne na dwa dni – za jedyne sensowne rozwiązanie – stwierdziła dyr. Jadwiga Andrzejewska. - Niemniej od poniedziałku (22.11 br.) aż do końca tygodnia placówka będzie funkcjonowała w trybie nauczania hybrydowego.

 

We wrześniu dyrekcja szkoły zgłosiła pierwsze przypadki zachorowań do tczewskiego sanepidu. Następny wniosek złożono 26 października. W połowie listopada po kilka klas odesłano na kwarantanne (nauczanie zdalne). W ostatnim tygodniu sytuacja stała się na tyle niebezpieczna, że zdecydowano o przejściu na kwarantanne całej placówki.

 

- Taki stan wystąpił dlatego, ponieważ wiele przedmiotów realizujemy w grupach międzyoddziałowych i wystarczy jedna osoba ze stwierdzonym zakażeniem koronawirusem, aby kwarantanna objęła uczniów z kilku oddziałów – przyznała dyrektor. - Uczniowie odbywali zajęcia łączone np. na W-F, języku obcym, na przedmiotach rozszerzonych i innych. Staraliśmy się uwzględniać możliwości uczniów i stwarzać im okazję do nauki przedmiotów rozszerzonych w różnych zestawach, ale w pandemii organizacyjnie jest to trudne do prowadzenia.

 

Od poniedziałku do środy (15- 17 listopada br.) w I LO zamknięto (przeszły na nauczanie zdalne) 10 na 20 klas.

 

Wawrzyniec Mocny

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe