Zatrzymano 41-letniego złodzieja rowerów. Przestępstwa popełniał w recydywie

  • 19.11.2021, 18:19
  • Wawrzyniec Mocny
Zatrzymano 41-letniego złodzieja rowerów. Przestępstwa popełniał w recydywie pixabay

Podziel się:

Oceń:

Policjanci zatrzymali 41-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo kradzieży roweru. Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do miejscowej komendy. Dodatkowo stróże prawa ustalili, że zatrzymany mężczyzna miał związek z jeszcze jedną kradzieżą roweru. Mundurowi odzyskali skradzione jednoślady, które zwrócili właścicielom. Okazało się, że mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa.

Zatrzymany bezdomny mężczyzna został doprowadzony do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży, za które będzie odpowiadał w recydywie.

 

Przypadkowe zatrzymanie „przez maseczkę”

Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Za to przestępstwo w warunkach recydywy grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

 

Tczewscy kryminalni, zajmując się sprawą kradzieży roweru, do której doszło 21 października br. przy ulicy Szkoły Morskiej, ustalili, że związek z tym przestępstwem ma 41-letni bezdomny mężczyzna. Według policyjnych ustaleń sprawca w tym czasie ukradł przypięty do stojaka rower warty 1,5 tys. zł. Funkcjonariusze za poszukiwanym mężczyzną wszczęli poszukiwania. 17 listopada br. bezdomny 41-latek został zatrzymany przez gdańskich funkcjonariuszy, którzy podjęli wobec niego interwencję, gdyż w budynku dworca PKP nie miał założonej maseczki. Podczas sprawdzania go w policyjnych systemach wyszło na jaw, że był poszukiwany za kradzież roweru. W związku z tą sytuacją został zatrzymany i przekazany tczewskim funkcjonariuszom, którzy przekonwojowali go do miejscowej komendy.

 

Ustalono gdzie znajdują się rowery

Dodatkowo stróże prawa ustalili, że zatrzymany mężczyzna miał związek z jeszcze jedną kradzieżą roweru, do której doszło w połowie października br. Jak ustalili mundurowi, sprawca w tym czasie na jednej z klatek schodowych przeciął linkę zabezpieczającą rower i go ukradł, powodując straty o wartości 600 zł. Kryminalni ustalili, gdzie znajdują się skradzione jednoślady i je odzyskali, a następnie zwrócili prawowitym właścicielom.

 

Wczoraj zatrzymany 41-letni mężczyzna został doprowadzony do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące dwóch kradzieży, za co zastosowano wobec niego policyjny dozór. Okazało się również, że te czyny popełnił on w warunkach recydywy, gdyż był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Teraz jego losem zajmie się sąd. Za te przestępstwa w warunkach recydywy grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

 

Policjanci przypominają wszystkim właścicielom i użytkownikom rowerów, aby zadbali o bezpieczeństwo swoich jednośladów. Zachęcamy do stosowania blokad posiadających certyfikaty, które dają większą gwarancję uniknięcia kradzieży. Zanotujmy numery fabryczne swojego roweru oraz sfotografujmy go. W przypadku utraty jednośladu mundurowi zarejestrują go w ogólnopolskiej policyjnej bazie danych. Wówczas łatwiej będzie można go odnaleźć, a w przypadku odnalezienia szybko zwrócić właścicielowi.

 

Opr. (tomm)/KPP Tczew

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe