Planszówki w klubie na „Zatorzu” czyli pomysł na integrację i zabawę

  • 21.11.2021, 08:00
  • Wawrzyniec Mocny
Planszówki w klubie na „Zatorzu” czyli pomysł na integrację i zabawę Zbigniew Mocny Pomysłodawcą imprezy z planszówkami jest tczewianin – Eliasz Nelke.

Podziel się:

Oceń:

Na początku listopada w Tczewie odbyła się nietypowa impreza: „ZagrajMY” podczas której, w nowym klubie osiedlowym na Zatorzu (zarządza nim Fundacja Pokolenia), zaprezentowano różnego rodzaju gry planszowe. Impreza zaczęła się w południe, a potrwała aż do godz. 20-tej.

Gry pozwalają na integrację i niestandardowe spędzanie czasu wolnego. Podczas imprezy uczestnicy nie tylko poświęcali się swojej pasji grania, ale wręcz nią zarażali. Wyjaśniali też cierpliwie zasady każdej gry. Był też kącik dla dzieci z prostszymi planszówkami.

Wydarzenie dofinansowano z Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, a jego pomysłodawcą i organizatorem był Eliasz Nelke, wspólnie z Wojtkiem, Mariuszem i drugim Mariuszem.

 

- Impreza jest eventem, który promuje gry planszowe, jako formę spędzania wolnego czasu i poszerzania więzi społecznych – mówił Eliasz. - Spotykamy się tu dzięki wygraniu dofinansowania – 3 tys. zł , za które kupiliśmy gry planszowe. Przejdą one na własność Fundacji Pokolenia. Przynieśliśmy także swoje zestawy. To pierwszy punkt naszych działań. Nasze spotkanie jest przeznaczone nie tylko dla wytrawnych graczy, ale i dla tych, którzy nie mają jeszcze żadnego doświadczenia w tego typu rozrywce. Po tym wydarzeniu planujemy dalsze. Mamy nadzieję, że nasz pomysł się spodoba większej grupie osób.

 

Dodajmy, że gdy odwiedziliśmy graczy – wszystkie pomieszczenia i stoliki były zajęte. Kto chciał mógł dołączyć i zobaczyć jak to wygląda. Z gier będzie można korzystać cały rok. Na całej sali panował lekki rozgardiasz. Wszędzie biegały rozentuzjazmowane dzieciaki, a dorośli zdawali się pochłonięci zabawą.

 

- Gramy w grę „Wsiądź do pociągu”. Pierwszy raz gramy w trójkę – powiedział Łukasz. - Trochę ciężko idzie, bo to pierwsza nasza rozgrywka. Trzeba kartami płacić za budowę trasy swojego pociągu. Trzeba dużo kombinować, by zrealizować swoje cele.

 

(tomm)/Fot. W. Mocny

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe