APEL O STROŹNOŚĆ. Pożar budynku w Monasterzysku. Płonące sadze w kominie i wysypane produkty rolnicze na szosie. KRONIKA STRAŻACKA 8-18.11.2021

  • 22.11.2021, 11:22
  • Wawrzyniec Mocny
APEL O STROŹNOŚĆ. Pożar budynku w Monasterzysku. Płonące sadze w kominie… KP PSP Sztum

Podziel się:

Oceń:

W Monasterzysku doszło do groźnego pożaru, który zaangażował w akcję gaśniczą 20 strażaków. Budynek poza poddaszem udało się uratować. Strażacy apelują o szczególną ostrożność podczas użytkowania kotłów opalanych opałem. W powiecie sztumskim w ostatnim czasie zagrożeń związanych z tego typu zdarzeniami było kilka. W okresie jesienno – zimowym jezdnia staje się bardzo śliska, do tego wichury powodują niebezpieczne sytuacje podczas jazdy.

 

20 strażaków walczyło z ogniem

Do pożaru budynku jednorodzinnego doszło w Monasterzysku Wielkim (gm. Stary Dzierzgoń) 18 listopada. Zgłoszenie do komendy wpłynęło o godz. 10.30.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy JRG Sztum oraz jednostki ochotniczych straży pożarnych. Po do jeździe pierwszych zastępów na miejsce działań, zastano budynek z palącym się poddaszem i ścianą frontową. Podjęte działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu wody w natarciu wykonaniu otworów dostępowych w ścianach szczytowych oraz otworu wentylacyjnego w dachu. Strażacy wykonali stanowisko wodne przy pobliskim zbiorniku wodnym. W działaniach ratowniczych zaangażowane było 7 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w sile 20 strażaków.

 

13 listopada w Nowinach w budynku mieszkalnym zapaliły się sadze w przewodzie kominowym.

Tego samego dnia w zajeździe w Czerninie podczas imprezy okolicznościowej jeden z uczestników zauważył iskry i dym wydobywający się z przewodu kominowego...

Sadze zapaliły się też w budynkach mieszkalnych 10 listopada w Pietrzwałdzie i Nowym Targu.

 

12 listopada przy ul. Kasprowicza w Sztumie silny wiatr złamał drzewo, które jest przechylone nad ścieżką prowadzącą do szkoły.

 

8 listopada przy ul. Partyzantów w Mikołajkach Pomorskich nad ranem, samochód osobowy Peugot 307 uderzył przodem w płot posesji znajdującej się przy drodze. Kierujący podróżował sam. Jest przytomny w kontakcie logicznym, brak zewnętrznych obrażeń, twierdzi że źle się czuje. Brak policji i ZRM.

 

8 listopada

Doszło do dwóch zdarzeń związanych z przewożeniem produktów rolniczych. W Tropach Sztumskich rozsypało się zborze na drodze, które stworzyło zagrożenie. Z kolei Dąbrówce Malb. na drodze wojewódzkiej 515 na odcinku około 40m jednego pasa drogi strażacy zastali rozsypaną wysłodkę buraczaną. Droga była śliska. Powstały utrudnienia. Na miejscu pojawił się też patrol policji.

 

8 listopada w mikołajkach Pom. Przy ul. Partyzantów doszło do wypadku drogowego, w którym samochód osobowy marki Peugeot uderzył przodem w płot posesji znajdującej się przy drodze. Kierujący podróżował sam. Był przytomny w kontakcie logicznym. Doznał jedynie lekkich potłuczeń. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję.

 

(tomm)/KP PSP Sztum

 

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe