Strażacy ostrzegają przed pożarami sadz. Ewakuacja po wybuchu ognia w gminie Morzeszczyn. Strażacy wspierają obronę polskiej granicy! KRONIKA STRAŻACKA 15-21.11.2021

  • 22.11.2021, 12:17
  • Wawrzyniec Mocny
Strażacy ostrzegają przed pożarami sadz. Ewakuacja po wybuchu ognia w… KP PSP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Strażacy angażują się w organizację logistycznego wsparcia polskich służb odpierających ataki imigrantów na polsko – białoruską granicę. Ratownicy apelują – w okresie jesienno zimowym konieczna jest szczególna ostrożność i umiejętne korzystanie z pieców i kotłów opałowych. Niestety już teraz odnotowuję się zwiększoną liczbę zdarzeń w tym pożarów z tym związanych...

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 15.11.2021 do 21.11.2021 roku zanotowano łącznie 24 zdarzenia w tym 2 pożary, 20 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe.

 

Pożar budynków gospodarczych

GM. TCZEW. 16 listopada w Czatkowach po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar kompleksu budynków składającego się z budynku mieszkalnego, budynku magazynowo –gospodarczego oraz garażu. Pożarem objęty był budynek gospodarczy. Działania straży polegały na obronie zagrożonych budynków oraz ugaszeniu pożaru. W zdarzeniu udział brały zastępy z JRG Tczew oraz z OSP Miłobądz i z OSP Gniszewo.

 

Konieczna była ewakuacja

GM. MORZESZCYN. 19 listopada na miejscu zdarzenia strażacy zastali pożar sadzy w kominie w budynku wielorodzinnym. Z uwagi na zadymienie konieczna okazała się ewakuacja 18 mieszkańców oraz wygaszenie wszystkich pieców CO w budynku. Po ugaszeniu pożaru budynek przewietrzono oraz sprawdzono kamerą termowizyjną. W działaniach brały udział zastępy z OSP Morzeszczyn i JRG Tczew.

 

Ostrożnie użytkujmy kotły i piece

W związku z rozpoczynającym się sezonem grzewczym pragniemy za Państwa pośrednictwem przypomnieć właścicielom i zarządcom budynków o konieczności dokonywania przeglądów przewodów kominowych. W ubiegłym sezonie grzewczym tj. w okresie 1.10.2020 - 31.03.2021 odnotowano 29 pożarów sadz w kominie. W bieżącym okresie strażacy gasili kominy już 5 razy. Pragniemy również przypomnieć o zagrożeniach jakie niesie tlenek węgla. Materiały na ten temat dostępne są na stronie https://www.gov.pl/web/kppsp-tczew/tlenek-wegla

 

Tczewska straż „murem” za obroną granicy

Strażacy Państwowej Straży Pożarnej oraz druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych logistycznie wspierają działania Straży Granicznej, Policji oraz żołnierzy Wojska Polskiego w związku z kryzysem migracyjnym na granicy polsko-białoruskiej.

Działania strażaków polegają m. in. na zabezpieczeniu zaopatrzenia wodnego na potrzeby działań służb, dostarczaniu wody do celów sanitarnych i oświetleniu pasa granicznego. Ponadto, strażacy udostępnili oraz sprawują obsługę techniczną namiotów pneumatycznych przekazanych na potrzeby Wojska Polskiego i Policji.

W ciągłej gotowości utrzymywane są odwody operacyjne szkół PSP oraz niezbędny sprzęt, w tym m.in. cysterny i samochody gaśnicze. Dodatkowo, strażacy mają w dyspozycji m. in. dwie mobilne bazy sprzętu medycznego do zdarzeń masowych.

 

opr. (tomm)/KP PSP Tczew

 

Fot. PSP/OSP/Kancelaria PRM

 

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe