Nie miał na sobie maseczki i był poszukiwany

  • 23.11.2021, 08:17
  • Źródło: KWP Gdańsk
Nie miał na sobie maseczki i był poszukiwany Policja

Podziel się:

Oceń:

W minioną sobotę policjanci prowadzili na terenie naszego województwa kolejne działania, podczas których kontrolowali, czy przestrzegane są przepisy związane z koronawirusem. Podczas akcji mundurowi w Gdyni wylegitymowali mężczyznę, który nie miał na sobie maseczki ochronnej. Okazało się, że 24-letni mieszkaniec Gdyni jest poszukiwany.

W sobotę gdyńscy policjanci przeprowadzili wzmożone działania na rzecz walki z rozprzestrzenianiem się choroby Covid-19. Akcja miała na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom podróżującym środkami komunikacji publicznej oraz przebywającym w sklepach czy galeriach handlowych. Stróże prawa sprawdzali, czy wszyscy wywiązują się z obowiązku noszenia maseczek ochronnych.

Około 11.30 w jednej z galerii handlowych policjanci zauważyli mężczyznę, który nie miał na twarzy maseczki. W związku z powyższym podeszli do mężczyzny, aby go wylegitymować. W trakcie interwencji okazało się, że 24-letni mieszkaniec Gdyni jest poszukiwany, celem odbycia kary 90 dni pozbawienia wolności. Funkcjonariusze ukarali 24-latka mandatem karnym, a następnie przewieźli go do policyjnej celi.

Tylko w sobotę policjanci skontrolowali 145 środków transportu publicznego, 326 placówek handlowych oraz 153 innych obiektów (w tym dworce, salony fryzjerskie, obiekty rekreacyjne). Podczas działań mundurowi wystawili 34 mandaty karne oraz pouczyli 207 osób.

Funkcjonariusze w dalszym ciągu będą zwracać uwagę na to, czy wszyscy stosują się do ograniczeń sanitarnych. Pamiętajmy, że stosowanie się do przepisów jest dla naszego wspólnego dobra, a stosowanie maseczek chroni nas i innych.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe