Połamane bity i zaskakujące sample. Jutro koncert grupy Bitamina

  • 26.11.2021, 12:17
  • Wawrzyniec Mocny
Połamane bity i zaskakujące sample. Jutro koncert grupy Bitamina Dawid Kaluski/Materiały promocyjne

Podziel się:

Oceń:

Bitamina to polski zespół muzyczny, założony przez Amara Ziembińskiego, Mateusza Dopieralskiego i Piotra Sibińskiego. Ich pierwszym albumem są „Listy Janusza”, utrzymane w stylistyce eksperymentalnego hip-hopu, ocierające się o jazz, pełne gier słownych autorstwa Piotra Sibińskiego.

W 2014 r. ukazał się cyfrowo album „Plac Zabaw”. Wywołał on spore zamieszanie i zainteresowanie wielu dziennikarzy muzycznych i osób ze środowiska. Pozytywne reakcje są motywacją do pracy nad kolejnymi produkcjami. Powstaje instrumentalny album „C” gdzie artyści pokazali swój kunszt w tworzeniu ciekawych i połamanych bitów, zaskakują samplami i jazzowym klimatem.

W 2017 r. ukazała się płyta „Kawalerka”, kontynuacja „Placu Zabaw”. Jest to album bardziej piosenkowy, opowiadający o potknięciach i pierwszych krokach stawianych samemu, krok poza dziecinne podwórko.
Rok 2018 r. to wspólny projekt z Dawidem Podsiadło. Wspólnie nagrali duet na płytę producencką kolektywu Flirtini. Do utworu powstał teledysk.
Rok później ukazał się piąty album studyjny grupy „Kwiaty i Korzenie”. Jest to pierwsza płyta zespołu, na której równolegle możemy usłyszeć obu wokalistów, czyli Mateusza Dopieralskiego i Piotra Sibińskiego. Dodatkowo do współpracy przy produkcji płyty został zaproszony Moo Latte. Na krążku gościnnie udzielają się Grubson i Jarecki.

 

Bitamina – koncert

27.11.2021 godz. 20.00

Sala widowiskowa CKIS

Bilety: 70 zł z Kartą Mieszkańca Tczewa/140 zł

 

CKiS w Tczewie

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe