Policjanci zatrzymali mężczyznę, który złamał zakaz sądowy

  • 27.11.2021, 13:18
  • Wawrzyniec Mocny
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który złamał zakaz sądowy KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 64-letniego mężczyznę, który nie stosował się do zakazu sądowego. Sprawca próbował wtargnąć do mieszkania matki, a okazało się, że ma obowiązujący sądowy zakaz zbliżania i kontaktowania się z matką. Wczoraj śledczy po zebraniu materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzut niestosowania się do zakazu sądowego. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawiania wolności.

24 listopada br. o godzinie 17.30 tczewscy policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że na jednej z klatek schodowych na terenie miasta do drzwi mieszkania dobija się nietrzeźwy mężczyzna. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z wydziału prewencji, którzy ustalili, że sprawca próbował wtargnąć do mieszkania matki. W trakcie sprawdzania mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że ma on obowiązujący do 2028 roku sądowy zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną kobietą. Mundurowi ustalili, że sąd zastosował wobec 64-latka ten zakaz już w 2018 roku za wcześniejsze znęcanie się nad matką. W związku z zaistniałą sytuacją stróże prawa zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, którego doprowadzili do policyjnego aresztu.

 

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił wczoraj na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutu złamania zakazu sądowego. 64-letni mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i poddał dobrowolnie karze. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Tczew

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe