Uwaga! Będzie rondo! Do tego czasu utrudnienia w ruchu!

  • 28.11.2021, 13:35
  • Jacek Trzosowski
Uwaga! Będzie rondo! Do tego czasu utrudnienia w ruchu!

Podziel się:

Oceń:

We wtorek 30 listopada ruszą prace remontowe na odcinku łączącym drogę wojewódzką nr 222 z ulicą Pomorską. To pierwszy etap tej inwestycji. W związku z tym wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana organizacji ruchu. Zamknięte zostaną wloty na skrzyżowanie od strony ul. Kościuszki i ul. Jabłowskiej.

Jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w naszym mieście wkrótce zostanie przebudowane. Postanie rondo, które poprawi bezpieczeństwo ruchu pojazdów oraz pieszych. Przewidywany termin zakończenia inwestycji – 31 grudnia 2022. Budowa ronda na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 222 z ulicą Pomorską będzie kosztować 6 338 550,41 zł.

W piątek 12 października 2021 r. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku podpisał z Przedsiębiorstwem Budowy Dróg umowę na wykonanie inwestycji pn. „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 222 w Starogardzie Gdańskim – przebudowa skrzyżowania ulic Pelplińskiej i Pomorskiej na rondo”.

Zmiana organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu będzie tymczasowa. Obowiązywać będzie do czasu oddania do ruchu ulicy Kanałowej. Do tego czasu mieszkańcy będą mogli korzystać z przejazdu przez skrzyżowanie ulic Pelplińskiej i Pomorskiej zgodnie z przebiegiem drogi wojewódzkiej nr 222. Ruch odbywać się będzie dwukierunkowo i pozwoli na dojazd do centrum miasta od strony Skórcza i Pelplina, jak i na wyjazd z miasta. Wloty na skrzyżowanie od strony ul. Kościuszki i od strony ul. Jabłowskiej zostaną zamknięte.

Tymczasowa organizacja ruchu podczas przebudowy skrzyżowania ulic Pomorskiej i Pelplińskiej – etap I

fot. Tymczasowa organizacja ruchu podczas przebudowy skrzyżowania ulic Pomorskiej i Pelplińskiej – etap I

Tymczasowa zmiana organizacji ruchu wiązać się będzie z likwidacją istniejącej na tej trasie wyspy i dostosowaniu terenu do ruchu kołowego. Na czas rozbiórki wyspy i ułożenia płyt drogowych ruch kierowany będzie przez sygnalistów. Wykonawca zapewni też możliwość poruszania się pieszym, wyznaczając tymczasowe przejścia dla pieszych, które oznaczone zostaną żółtymi liniami i znakami.

Wraz z rozpoczęciem drugiego etapu robót skrzyżowanie zostanie całkowicie zamknięte. Kierowców obowiązywać będą objazdy:
• w kierunku Gdańska ul. Pelplińską, Jabłowską, Unii Europejskiej i Mickiewicza
• w kierunku Centrum ul. Pelplińską, Kopernika, Al. Jana Pawła II do ul. Pomorskiej

fot. Organizacja ruchu podczas przebudowy skrzyżowania ulic Pomorskiej i Pelplińskiej – etap II

Co się zmieni? 

Inwestycja obejmie oprócz przebudowy samego skrzyżowania ulic Pelplińskiej i Pomorskiej na skrzyżowanie typu rondo, przebudowę i rozbudowę wszystkich sieci podziemnych: cieplnej, wodociągowej, elektroenergetycznej, telekomunikacyjnej oraz kanalizacji sanitarnej i deszczowej, budowę chodników i ścieżki rowerowej. Ponadto konstrukcja nawierzchni zostanie wzmocniona przez co najmniej dwie warstwy jezdne. Przebudowane zostaną także wszystkie zjazdy zlokalizowane w pasie drogi wojewódzkiej, przejścia dla pieszych, na których pojawią się azyle bezpieczeństwa oraz oświetlenie drogowe. 

Jacek Trzosowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe