Wyniki akcji „Trzeźwość” w powiecie tczewskim: 23 mandaty i nietrzeźwy kierowca

  • 29.11.2021, 14:33
  • Wawrzyniec Mocny
Wyniki akcji „Trzeźwość” w powiecie tczewskim: 23 mandaty i nietrzeźwy… KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie w sobotę oraz niedzielę (27-28.11 br.) na terenie powiatu przeprowadzili działania pn. „Trzeźwość”. Celem tej akcji było zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez kierujących, znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie. Mundurowi ukarali mandatami 23 kierowców mandatami karnymi oraz zatrzymali jednego nietrzeźwego kierującego, któremu zatrzymali prawo jazdy.

W miniony weekend, od rana na drogach powiatu policjanci ruchu drogowego tczewskiej komendy realizowali działania pod nazwą „Trzeźwość”. Głównym celem policyjnych działań było wyeliminowanie z ruchu kierujących będących pod wpływem alkoholu. Stróże prawa w tym czasie skontrolowali 80 kierowców. Funkcjonariusze podczas działań ujawnili 33 wykroczenia, które w 23 przypadkach zakończyły się mandatami karnymi. W jednym przypadku podczas kontroli okazało się, że kierujący był nietrzeźwy.

52-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego jechał nissanem i podczas policyjnej kontroli na al. Solidarności miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowca stracił prawo jazdy. Teraz wkrótce usłyszy za to zarzuty za popełnione przestępstwo.

 

Takie działania, mają na celu uświadomienie kierującym, że od ich zachowania na drodze zależy nie tylko ich życie i zdrowie, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci przypominają, że nietrzeźwym kierującym oprócz utraty prawa jazdy grozi kara finansowa od 5 tys. złotych, trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.

 

KPP Tczew

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe