Włamał się do garażu budującego domu. Teraz grozi mu 10 lat więzienia

  • 01.12.2021, 11:57
  • Źródło: KPP Kwidzyn
Włamał się do garażu budującego domu. Teraz grozi mu 10 lat więzienia Policja

Podziel się:

Oceń:

Kwidzyńscy policjanci ujęli mężczyznę, który włamał się do garażu domu w budowie na terenie gminy Kwidzyn. Policjantów powiadomił właściciel. Sprawcy grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

We wtorek 23 listopada br. do kwidzyńskiej komendy zgłosił się mężczyzna, który poinformował policjantów o włamaniu do garażu, który znajdował się na terenie budowy w gminie Kwidzyn. W wyniku tego przestępstwa skradziony został agregat prądotwórczy, mieszadło do kleju, kosa spalinowa i wiele innych elektronarzędzia. Łączne straty oszacowane zostały na kwotę ponad 2 tys. zł. Funkcjonariusze przyjęli w tej sprawie zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. W trakcie prowadzonych czynności pokrzywdzony mężczyzna poinformował policjantów o tym, że ujawnił w jednym z lombardów na terenie Kwidzyna wiertło, które należało do niego. Zebrane w sprawie informacje oraz analiza zabezpieczonego materiału dowodowego pozwoliły śledczym na ustalenie personaliów sprawcy. We wtorek 30 listopada br. policjanci pojechali i zatrzymali w miejscu zamieszkania wytypowanego sprawcę włamania, w trakcie przeszukania jego domu znaleźli w nim umowę sprzedaży pomiędzy nim, a lombardem mieszczącym się na terenie Sztumu na której widniał jako towar agregat prądotwórczy.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie mężczyźnie zarzutu z art. 279 KK dotyczącego kradzieży z włamaniem. 25-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kwidzyn

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe