Ślisko na drogach. Policja apeluje o ostrożną jazdę!

  • 01.12.2021, 13:10
  • Źródło: KPP Kwidzyn
Ślisko na drogach. Policja apeluje o ostrożną jazdę! Policja

Podziel się:

Oceń:

Pogorszenie warunków pogodowych, opady śniegu lub deszczu, śliska nawierzchnia, zalegające błoto pośniegowe, zamarznięte i zaparowane szyby, gorsza widoczność, to utrudnione czynniki, z jakimi corocznie muszą mierzyć się kierowcy. Wymaga to znacznie większej ostrożności, koncentracji i przewidywania. Błędy mogą być tragiczne. Wczoraj podczas pierwszych opadów śniegu doszło do dwóch poważnych zdarzeń drogowych. Podczas pierwszego kierowca stracił panowanie nad samochodem i uderzył w dwa przydrożne drzewa, w następnym przypadku potrącił pieszą, która znajdowała się na przejściu dla pieszych.

Wczoraj (30.11), kiedy spadł pierwszy śnieg, policja kwidzyńska odnotowała dwa poważne zdarzenia. Do pierwszego z nich doszło po godzinie 14:00 tuż przed miejscowością Cygany, gdzie kierujący nie dostosował prędkości do warunków atmosferycznych i uderzył w dwa przydrożne drzewa. Kolejne zdarzenie po godzinie 16:00 miało miejsce w Kwidzynie na skrzyżowaniu ulicy Grunwaldzkiej i Słowackiego. Doszło tam do potrącenia pieszej przez 58-letniego kierowcę fiata. Mężczyzna chcąc uniknąć prawdopodobnie wjechania w kałużę i ochlapania osób stojących na chodniku, zjechał na lewą stronę i uderzył lusterkiem 63-latkę, która stała na wysepce dzielącej przejście dla pieszych. Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

Śnieg za oknem to radość dla dzieci, jednak z pewnością nie dla kierowców. Przypominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i odpowiednim przygotowaniu swojego pojazdu do tej pory roku. Opady śniegu, niska temperatura, gorsza widoczność oraz śliska nawierzchnia to utrudnienia jakie czekają na kierowców podczas zimowej aury. W takiej sytuacji łatwiej wpaść w poślizg, droga hamowania się wydłuża i nie zawsze w porę możemy zareagować.

Dostosujmy prędkość do zimowych warunków, ponieważ nie zawsze dozwolona znaczy to samo co bezpieczna.

Warto zdjąć nogę z gazu, mając na uwadze swoje bezpieczeństwo oraz innych. Prócz zachowania zdrowego rozsądku o tej porze roku, nie zapomnijmy odpowiednio przygotować swój pojazd. Zmiana opon z letnich na zimowe to podstawa.

Przypominając o zasadach bezpieczeństwa podczas zimy, nie możemy zapomnieć także o pieszych. Pamiętajmy przed wejściem na przejście powinniśmy upewnić się, czy bezpiecznie zdążymy przejść na drugą stronę drogi. Przede wszystkim, zaobserwujmy, czy nadjeżdżający kierowca jest w bezpiecznej odległości oraz, czy zdąży zahamować. O zmroku nie zapominajmy także o odblaskach, które poprawiają widoczność pieszego na drodze

Źródło: KPP Kwidzyn

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe