25-letni recydywista podejrzewany o kradzież sklepową trafił do aresztu

  • 06.12.2021, 14:57
  • redakcja
25-letni recydywista podejrzewany o kradzież sklepową trafił do aresztu KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Mężczyzna miał ukraść z jednego ze sklepów słodycze oraz różne akcesoria o łącznej wartości ok. 700 zł. Dodatkowo mundurowi ustalili, że zatrzymany tczewianin ma związek z inną kradzieżą sklepową - akcesoriów elektronicznych o wartości ponad 1,1 tys. zł. Okazało się również, że 25-latek jest osobą poszukiwaną dwoma nakazami doprowadzenia do aresztu śledczego za popełnione wcześniej wykroczenia. Mundurowi odzyskali skradzione ze sklepów przedmioty.

30 listopada br. tczewscy kryminalni ustalili, że 25-letni mieszkaniec Tczewa ma związek z wcześniejszą kradzieżą sklepową. Mundurowi ustalili, że mężczyzna w tym zdarzeniu po wejściu do sklepu samoobsługowego ukradł słodycze oraz różne akcesoria warte łącznie prawie 700 zł. W związku z tymi ustaleniami stróże prawa zatrzymali podejrzewanego mężczyznę. W chwili zatrzymania funkcjonariusze ujawnili w plecaku skradzione z innego sklepu akcesoria elektroniczne, które były warte ponad 1,1 tys. zł. Kryminalni odzyskali skradzione przedmioty z dwóch sklepów, które wkrótce wrócą na półki sklepowe.

 

Dodatkowo w chwili zatrzymania okazało się, że 25-latek był poszukiwany dwoma nakazami doprowadzenia do aresztu śledczego. Za popełnione wcześniej wykroczenia kradzieży oraz wyłudzenia przejazdu środkiem lokomocji sąd skazał mężczyznę na łączną karę 29 dni pozbawienia wolności.

 

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił śledczym wczoraj przedstawić zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty dotyczące dwóch kradzieży. Teraz jego losem zajmie się sąd. Okazało się, że 25-latek był już karany za podobne przestępstwa, dlatego za te czyny odpowie w warunkach recydywy, za co grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności. Po przesłuchaniu funkcjonariusze przekonwojowali go do aresztu śledczego, gdzie odbywać będzie orzeczoną przez sąd karę pozbawienia wolności.

 

Opr. (red.)/KPP Tczew

_redakcja

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe