Znalazł 100 tys. złotych i zaniósł je na komisariat w Gdańsku

  • 06.12.2021, 17:53
  • Źródło: KWP Gdańsk
Znalazł 100 tys. złotych i zaniósł je na komisariat w Gdańsku

Podziel się:

Oceń:

Do gdańskiego komisariatu na Oruni zgłosił się 44-letni gdańszczanin, który przyniósł znalezione pieniądze. Cała kwota trafiła już do właściciela. Uczciwy znalazca otrzymał od właściciela podziękowanie oraz tzw. znaleźne.

Pod koniec minionego tygodnia do policjantów z komisariatu na Oruni zgłosił się mężczyzna, który zgubił saszetkę z dużą sumą pieniędzy. Zgłaszający szczegółowo opisał okoliczności zagubienia gotówki oraz wskazał miejsce, w którym do niego doszło. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy sprawdzili monitoring oraz rozmawiali z osobami mogącymi mieć informacje na temat zdarzenia.

Wczoraj do komisariatu na Oruni zgłosił się mieszkaniec Gdańska, który przyniósł znaleziona saszetkę, w której było ponad 100 tys. zł. Uczciwy znalazca opisał policjantom okoliczności oraz miejsce, w których znalazł saszetkę. Pieniądze zostały przeliczone i zabezpieczone. Jeszcze tego samego dnia policjanci przekazali je właścicielowi. Uczciwy 44-latek otrzymał od właściciela podziękowanie oraz tzw. znaleźne.

Policjanci co jakiś czas odbierają zgłoszenia o zagubieniu pieniędzy, dokumentów, telefonów czy innych wartościowych przedmiotów. Przypominamy, że w przypadku znalezienia czyjejś rzeczy należy oddać ja właścicielowi, przekazać do biura rzeczy znalezionych lub Policji. W przypadku niezwrócenia znalezionych rzeczy -  osobie, która je przywłaszczyła, grozi kara grzywny lub nawet kara 3 lat więzienia. Uczciwy znalazca może natomiast skorzystać z przysługującego mu prawa do tzw. znaleźnego.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe