Poszukiwany za oszustwa 39-latek groził tczewiance śmiercią i oblaniem kwasem

  • 09.12.2021, 14:32
  • redakcja
Poszukiwany za oszustwa 39-latek groził tczewiance śmiercią i oblaniem… KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który był poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego. Zatrzymany mieszkaniec Tczewa w przeszłości został skazany za przestępstwo oszustwa i nie stawił się do aresztu śledczego. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany mieszkaniec Krakowa groził śmiercią mieszkance Tczewa. Zatrzymany przez stróżów prawa 39-latek trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. 8 grudnia śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty dotyczące gróźb karalnych, a następnie został doprowadzony do aresztu śledczego.

7 grudnia br. po godzinie 18 oficer dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie o poszukiwanym mężczyźnie, który ma aktualnie znajdować się na terenie dworca PKP. Przyjmujący zgłoszenie policjant ustalił rysopis mężczyzny, a następnie na miejsce natychmiast wysłał policjantów z referatu patrolowo-interwencyjnego. Stróże prawa podczas penetracji dworca zauważyli mężczyznę o rysopisie podanym w zgłoszeniu. Mundurowi sprawdzając 39-letniego mieszkańca Krakowa w policyjnych systemach potwierdzili, że jest osobą poszukiwaną. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego. Za popełnione wcześniej przez niego przestępstwo dotyczące oszustwa sąd skazał mężczyznę na rok i 5 miesięcy pozbawienia wolności. Zatrzymany przez policjantów 39-latek został doprowadzony do miejscowej komendy.

 

Dodatkowo mundurowi ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma związek z przestępstwem gróźb karalnych. Według ustaleń policjantów zatrzymany 39-latek z Krakowa przyjechał do Tczewa i podczas spotkania groził śmiercią poznanej tczewiance oraz groził, że obleje ją kwasem. W związku z zaistniałą sytuacją funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie.

 

Wczoraj śledczy przesłuchali zatrzymanego mieszkańca Krakowa, któremu przedstawili zarzuty gróźb karalnych, a następnie 39-latek trafił do aresztu śledczego, gdzie odbywać będzie orzeczoną przez sąd karę pozbawienia wolności.

 

Za przestępstwo gróźb karalnych grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Opr. (red.)/KPP Tczew

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe