Konkurs wiedzy - Jan Heweliusz bez tajemnic

  • 21.12.2021, 10:52
  • red.
Konkurs wiedzy - Jan Heweliusz bez tajemnic

Podziel się:

Oceń:

2021 rok upłynął w Hevelianum pod znakiem 410. rocznicy urodzin jego patrona – Jana Heweliusza. Słynny gdański astronom co miesiąc prezentował ciekawostki i fakty ze swojego życia na stronie janheweliusz.pl i na facebookowym profilu. Czy po jubileuszowym roku dał się lepiej poznać? Można to sprawdzić w konkursie wiedzy online. Na najlepszych znawców biografii Heweliusza czekają nagrody!

Obchody 410. rocznicy urodzin patrona Hevelianum zostały obudowane całorocznym programem atrakcji. Heweliusz prowadził swój profil na Facebooku www.facebook.com/JanHeweliusz, powstała również strona www.janheweliusz.pl, jako główna platforma komunikacji i przekazywania wiedzy o Gdańszczaninie Tysiąclecia. Tam najlepiej szukać materiałów, które pomogą odpowiedzieć na pytania konkursowe. W każdym miesiącu 2021 roku odbywały się wydarzenia, podczas których można było poznawać Heweliusza jako astronoma, naukowca, konstruktora, browarnika, artysty, rajcy miejskiego i obserwatora kosmosu. Przybliżona została także postać jego drugiej żony – astronomki Elżbiety Koopman.

Zwieńczeniem całorocznych obchodów jest konkurs wiedzy o Janie Heweliuszu i jego pasjach dostępny pod adresem www.konkurs.janheweliusz.pl. Każdy może wziąć w nim udział i sprawdzić, jak dobrze zna Heweliusza. Nie liczy się czas, a liczba poprawnych odpowiedzi.

 Spośród wszystkich uczestników konkursu zostanie wyłonionych 50 laureatów z największą liczbą poprawnych odpowiedzi (w przypadku remisu decyduje kolejność zgłoszeń). Każdy z laureatów otrzyma komiks „Uczeń Heweliusza” oraz voucher na wystawy Hevelianum ważny do 30 listopada 2022 r.

 „Uczeń Heweliusza” to zwycięski komiks w konkursie na album komiksowy o życiu i twórczości gdańskiego astronoma, ogłoszony z okazji obchodów Roku Jana Heweliusza w 2011 roku, wydany we współpracy z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku.

 Odpowiedzi można przesyłać do 23.01.2022 r., a ogłoszenie wyników nastąpi 28.01.2022 r. – w 411. rocznicę urodzin Jana Heweliusza.

 Podejmiesz wyzwanie?

 

_red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe