Wzmożone działania policjantów w okresie sylwestrowo-noworocznym

  • 31.12.2021, 08:47
  • Źródło: Policja
Wzmożone działania policjantów w okresie sylwestrowo-noworocznym Policja

Podziel się:

Oceń:

W okresie sylwestrowo-noworocznym na drogach Pomorza pojawi się więcej policjantów. W czasie działań policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców. Mundurowi zwrócą szczególną uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a zwłaszcza na osoby, które zdecydowały się prowadzić pojazd po alkoholu czy narkotykach. Stróże prawa oczywiście będą reagowali na każdy przypadek łamania prawa. Apelujemy również o odpowiedzialne korzystanie z fajerwerków. Pamiętajmy też, że koronawirus nie zniknął i w całym kraju nadal obowiązują przepisy dotyczące walki z rozprzestrzenianiem się choroby Covid-19. Bądźmy odpowiedzialni i bezpiecznie spędźmy ten czas.

W okresie sylwestrowo-noworocznym na drogach Pomorza pojawi się więcej policjantów. Policjanci ruchu drogowego zwrócą szczególną uwagę na kierowców, którzy lekceważą podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze. Mundurowi skupią się oczywiście na kierujących, którzy nie przestrzegają ograniczeń prędkości, powodują zagrożenie, wykonując niebezpieczne manewry w rejonach skrzyżowań czy przejść dla pieszych. Taryfy ulgowej nie będzie również oczywiście dla osób, które wsiądą „za kółko” po alkoholu czy zażyciu narkotyków. Kontrole tego typu będą prowadzone z dużą intensywnością.

Mundurowi będą jak zwykle reagowali na każdy przypadek łamania prawa, w tym szczególnie zachowania mogące stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi oraz mienia, bo bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze.

Policjanci przypominają, że koronawirus nie zniknął i w całej Polsce nadal obowiązują przepisy dotyczące walki z rozprzestrzenianiem się choroby Covid-19. Każdego dnia funkcjonariusze sprawdzają, jak osoby stosują się do tych zaleceń i apelują do wszystkich o rozsądek. Pamiętajmy, że w dobie pandemii najważniejsze jest teraz bezpieczeństwo, a gromadzenie się powoduje duże zagrożenie nie tylko dla naszego życia i zdrowia, ale także naszych bliskich. Bądźmy odpowiedzialni i stosujmy się do wprowadzonych przepisów. Zadbajmy, aby nadchodzący Nowy Rok był spokojny i bezpieczny.

Źródło: Policja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe